VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Dačické muzeum navodilo velikonoční atmosféru

Dačice – Tradiční jarní výstavu v Městském muzeu a galerii Dačice nazvanou Hody, hody doprovody zahájilo v neděli odpoledne vystoupení dětí z dačické mateřské školy v Sokolské ulici.

29.3.2011
SDÍLEJ:

Zahájení velikonoční výstavy v dačickém muzeu.Foto: Marie Kučerová

„Na jarní výstavě jsou k vidění práce více než třiceti vystavujících, mezi kterými jsou jednotlivci, ale i školy, kroužky a zájmové sdružení,“ uvedla ředitelka dačického muzea Marie Kučerová.

Vystavené exponáty jsou podle jejích slov z nejrozmanitějších materiálů, jako je například keramika, papír, proutí či kukuřičné šustí. Nechybí ani tradiční perníky, vizovické pečivo, ale také dnes již téměř zapomenuté ruční práce paličkované, vyšívané, háčkované a také nejrozmanitější kraslice.
Návštěvníci si tak mohou již navodit příjemnou velikonoční atmosféru.

„Zajímavostí jsou kraslice zdobené sítinou, neboť touto technikou se zabývá již jen málo žen. Nechybí ani pěkná květinová výzdoba a jarní aranžmá,“ upřesnila Marie Kučerová. Výstava je pro návštěvníky pestrou, barevnou podívanou, ze které si mohou do svých domovů odnést nejednu inspiraci jak pro jarní, tak i přímo velikonoční výzdobu svých domácností.

Výstava je otevřena denně kromě pondělí od 9 do 12 a od 13 do 16 hodin a potrvá do 1. května. Bude otevřena i ve sváteční Velikonoční pondělí 25. dubna.
Na neděli 17. dubna od 13 do 17 hodin připravili pracovníci muzea v rámci jarních akcí také pátý Velikonoční jarmark.
Dačické muzeum však nabízí návštěvníkům mnohem více.

„Na počátku hlavní turistické sezony byla zároveň otevřena i nově upravená stálá historická expozice muzea a galerie, kde je nově vystavena celá řada exponátů, restaurovaných v posledním období. Obnova řady z nich byla hrazena z finančních prostředků Ministerstva kultury ČR, Jihočeského kraje, města Dačice a z muzejního Fondu na restaurování sbírkových prostředků, do kterého přispěla největší měrou paní Hedvika Pittauerová z Brna. Dačická rodačka, která nezapomíná na rodné Dačice a především na naše muzeum,“ vysvětlila Marie Kučerová.

Dodala, že také expozice věnovaná výrobě první kostky cukru na světě má od letoška zcela nový háv a navíc je oproti minulým letům doplněna o část věnovanou výrobě cukrovinek v Dačicích či o část, která návštěvníky seznamuje s produkcí současných českých cukrovarů a představuje i různé varianty cukru a sladidel.

Autor: Stanislava Koblihová

29.3.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Patricie Kryzanová se narodila 21. září Vendule Zdychyncové a Lubomíru Kryzanovi ze Slavonic. Měřila 50 centimetrů a vážila 3500 gramů.
5

Právě jsme se narodili: Pětice nových miminek

Členové klubu Okinawa Karate Do Slovan J. Hradec. Zleva: Jiří Snížek, Karolína Šlechtová, Jana Stropková, Anna Rypalová a trenérka Eliška Hriadělová.

Karatistka Karolína Šlechtová vyhrála Ninja Cup

Hokejový obránce Zbyněk Michálek bude hrát ve Spartě, láká ho olympiáda

Jindřichův Hradec, Praha – Zvučnou posilu do své defenzivy získali hokejisté pražské Sparty. Jejich řady rozšíří 34letý obránce Zbyněk Michálek, který je odchovancem jindřichohradeckého hokeje.

Lidé zapomínají peníze v bankomatech

Jindřichův Hradec - Zhruba každé dva měsíce si někdo v Hradci vybere peníze, ale už si je neodnese.

Ve Staré Hlíně se lidé napojují na kanalizaci

Stará Hlína - Čistírna odpadních vod a splašková kanalizace ve Staré Hlíně byly předány k předčasnému užívání.

Sobota láká za zvířátky nebo na pouštění draků

Jindřichohradecko - V sobotu rozhodně nemusíte zůstávat doma, ale můžete se vydat za zábavou. Výběr tipů je velký.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení