Knihovnice čtenáře uspí pohádkou. Bude z prostředí Jindřichohradecka. Chystají se různá překvapení a dobrodružství.

„Začátek bude v 19 hodin,“ sdělila ředitelka Městské knihovny v Jindřichově Hradci Jiřina Kadlecová.

„Jako pohádku na dobrou noc jsme vybrali příběh, jehož děj se dotýká prostředí města Jindřichova Hradce, a to Cvrččí pohádku z knihy Pohádková lampička od Františka Nepila. Pohádka je o cvrčkovi, který koncertuje přímo v rondelu jindřichohradeckého zámku,“ komentovala pracovnice dětského dodělení Marie Malá.

Podle jejích slov bude plánovaný program opravdu bohatý. „Připravujeme zábavná luštění a veselé hádanky, dále velikonoční vyrábění, ve kterém si děti vytvoří velikonoční dekorace, budou se učit dělat lampiony, velikonoční zajíčky do oken, košíčky na vejce, pergamenový papír. Děti prožijí i dobrodružnou cestu za pokladem, ve které budou plnit různé úkoly, a v závěru vyluští křížovku, ta je k pokladu dovede. Z cesty by se měly děti vrátit kolem půl jedné v noci. Potom budou vyrábět kalendář,“ dodala Marie Malá. Dodala, že z řad dětí je mimořádný ohlas, očekávaná účast bude kolem 20 dětí ve věku od deseti do jedenácti let, některé budou i mladší.

„Většina ostatních knihoven v regionu připravila pro děti Noc s Andersenem v podobě zábavného večera bez nocování. Noc v knihovně stráví děti v Nové Bystřici, kde je pro ně připraven večerní rej v maskách. Děti nocí oslaví Mezinárodní den dětské knihy připadající na druhý duben,“ upřesnila ředitelka knihovny.

Akci pořádají Kluby dětských knihoven na podporu dětské četby.

Nikol Ježková