Od pátku do soboty se bude i letos přes den hrát na otevřených scénách na náměstí a v parku před zámkem, a to od deseti do jedné hodiny odpoledne. Lidé, kteří se sem sjedou z různých míst, tak mají příležitost využít čas před večerními koncerty.

„Považuji za velký úspěch, že se nám podařilo získat na první večer sestavu kapel, jako je Žalman a spol, Spirituál kvintet a Hradišťan. Málokdy se podaří, aby měli všichni ve stejnou dobu čas,“ uvedl jeden ze zakladatelů festivalu Miloslav Vokáč.

Dalším úspěchem podle něj je i to, že se podařilo pro sobotní večer získat už legendární skupinu Blue Efekt Radima Hladíka. Nebudou chybět ani další legendy, například Vlasta Redl, Slávek Janoušek a Jaroslav Samson Lenk, kteří vystoupí v pátek.

Své fanoušky přitáhne z okolí v sobotu večer určitě bluegrassová skupina Cop z Plzně, která před lety získala cenu Zlatého anděla.
„Jezdíme na Copáky všude, kam to jde. Do Jindřichova Hradce vždycky, takže se těšíme i letos,“ řekla Petra Dvořáková z Třeboňska.

V neděli 13. července zahraje na posledním koncertě letošního festivalu na nádvoří zámku v Žirovnici například Cimbal classic a soubor IYASA – Spirit of Afrika, který tam bude mít letos své první vystoupení. „Doprovodné programy jsou připraveny až do úterý 15. července, kdy vše zakončí tradiční výlet parním vláčkem do Afriky – IYASA, tedy do stanice Hůrky,“ vysvětlil Miloslav Vokáč. Podle něj je táboření pro návštěvníky, kteří sem přijedou, tradičně připraveno pod gymnáziem. Platit nikdo nemusí, stačí, když předloží vstupenku na festival.

PROGRAM:
Jindřichův Hradec – zámecké nádvoří – hlavni program – od 20 hod.
čtvrtek
Spiritual kvintet
Žalman a spol.
Hradišťan
Jen tak tak a další
pátek
Jablkoň
Vlasta Redl
Slávek Janoušek
Jaroslav Samson Lenk
Bezefšeho a další
sobota
Cop
Oskar Petr a Fabrika Akustika
Karel Markytán a Michael Vašíček
Ginevra
Blue Effect - unplugged
a další

Doprovodné akce
Open scéna před zámkem – vždy od 10 hod.
Nádvoří muzea – vždy od 14 hod.
Kaple sv. Maří Magdaleny – vždy od 15 hod.