Druhý ročník benefičního koncertu, jehož výtěžek přispěje na provoz Hospicové péče sv. Kleofáše, představí posluchačům české a světové evergreeny.

Na koncertě vystoupí violoncellista Symfonického orchestru Českého rozhlasu a organizátor festivalu Okolo Třeboně Pavel Barnáš spolu se svými přáteli. Představí se harfenistka Ivana Pokorná z Národního divadla, která spolu s Pavlem Barnášem tvoří Duo Bárka. Václav Matas, jenž vystupuje s kapelou Divoký Bill, zahraje na dobro a kytaru, talentovaný Michal Pech bude hrát na akordeon a Johana Kratochvílová se představí hrou na cimbál.

Návštěvníky koncertu jistě potěší také Třeboňští pištci, sólově pak vystoupí Milena Zahradilová.

„Byl bych rád, aby se tento charitativní koncert stal další tradiční akcí vedle festivalu Okolo Třeboně, akce Klasika na jihu či Zavírání plavecké sezony,“ svěřil se Pavel Barnáš se svými plány. „Rád bych také poděkoval všem podporovatelům z loňského roku,“ doplnil.

Vstupné na místě bude dobrovolné, v předprodeji je možné si zvolit místo a výši vstupného dle svých vlastních možností. Vstupenky zakoupíte on-line na www.okolotrebone.cz, případně v třeboňském turistickém a informačním centru na Masarykově náměstí.

Petra Pfeiferová