„Nebylo to pro nás překvapení, Iveta věděla přesně, co chce. Šla do soutěže cíleně a dobře připravená. Její dlouholeté zkušenosti v modelingu, fyzické předpoklady výška a dokonalá postava, o kterou se stará a hlavně cílevědomost a vytrvalost, s jakou jde za svými cíli v profesní dráze modelky, ji dovedly až k vítězství,“ uvedla spolumajitelka agentury Artmodels Lenka Střítecká.

Podle jejích slov se s Ivetou setkala poprvé v říjnu roku 1998, kdy v Třeboni na střední škole, kterou Iveta navštěvovala, dělali jeden z jejich castingů pro náběr nových modelek.

„Od té doby pak u nás Iveta intenzivně pracovala jako modelka, a to především při módních přehlídkách. V roce 2003 se chtěla Iveta přihlásit do soutěže Miss České republiky, a tak jsme jí umožnili, jako její mateřská agentura, přerušení exkluzivní smlouvy, aby se mohla soutěže o Miss České republiky zúčastnit a naše spolupráce pokračovala dál,“ vysvětlila Lenka Střítecká.

Vyhledávání nových tváří se věnuje agentura dál, ale podle Střítecké je Iveta jedna z mála modelek z regionu, která na sobě nepřestávala pracovat, pokračovala s modelingem i po ukončení střední školy a začala se modelingem živit profesionálně.

První úspěchy

„Už od začátku bylo jasné, že Iveta mezi ostatními vyniká, nebylo pochyb, že titul získá. Převyšovala ostatní finalistky rozhledem, vyjadřováním i intelektem,“ uvedla majitelka jindřichohradecké Agentury New Style Jana Holcová, která je organizátorkou soutěže Miss Jindřichohradecka. Té se však Iveta Lutovská v minulosti bohužel nezúčastnila.

Úspěchy v soutěžích, kde se hodnotí jak krása, tak šarm a inteligence, však sklízela jinde. Na přelomu listopadu a prosince v roce 2007 si přivezla z 19. ročníku soutěže o nejkrásnější modelku světa, která se konala v Číně za účasti 56 zemí světa, titul Miss Model of the World 2007.

Ale ještě předtím v roce 2003 získala titul Miss jižní Čechy. Následovala pak účast ve finále Miss České republiky a následně vítězství v soutěžích Miss Praha Open a Miss Plzeň.

„S modelingem jsem začala ve svých čtrnácti letech, kdy jsem se, víceméně na přání maminky, zúčastnila konkurzu v českobudějovickém Gomelu. Profesionálně se tomuto oboru věnuji v podstatě od ukončení školy,“ uvedla před časem v rozhovoru pro městský měsíčník Iveta Lutovská.