VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Sbor Festivia Chorus z Velké Lhoty byl pozván do Slavkova

VELKÁ LHOTA, SLAVKOV - Ve Slavkově se konaly již podvanácté Slavkovské dny smíření. Jedná se o projekt, který sbližuje všechny křesťany a všechny lidi dobré vůle bez ohledu na jejich vyznání, národnost či církevní příslušnost. V letošním roce bylo hlavním tématem smíření v mezlidských vztazích a debata o tom, jak nezdravé sebevědomí tyto vztahy narušuje.

11.10.2007
SDÍLEJ:

NA SCHODECH. Při nabitém programu si sbor Festivia Chorus nenechal ujít ani možnost prohlídky zámku SlavkovFoto: archiv sboru

Na této akci každoročně vystoupí některý pěvecký sbor. Pro letošní rok byl na základě svých vynikajících výkonů vybrán komorní sbor Festivia Chorus (dříve Komorní sbor Velká Lhota), který působí na rozhraní Jihočeského kraje a Kraje Vysočina. Sbor během dvou dnů vystoupil celkem čtyřikrát.
Poprvé mu patřila značná část z večerního koncertu, který se konal v Zrcadlovém sále slavkovského zámku. Spolu se sborem Festivia Chorus vystoupil Ladislav Lakomý, známý brněnský herec a recitátor, a houslista Lukáš Novotný. Ladislav Lakomý recitoval verše Jana Skácela, které ve všech zúčastněných zanechaly hluboký dojem. Sbor se uvedl průřezem svého repertoáru od staré hudby přes lidovou píseň až po africké spirituály, doprovázené africkým bubnem „džembe“ a dešťovou holí. Koncertu se mimo jiné zúčastnili vysocí představitelé církví působících na území České republiky, Slovenska a Polska a také starostové 27 obcí, sdružených v Dobrovolném svazku obcí Ždánický les a Politaví.

Seminář a diskuse

Sbor vystoupil i u příležitosti přijetí účastníků starostou města Slavkova, které se uskutečnilo v krásných prostorách slavkovské radnice.
Po malém občerstvení zamířili účastníci opět na slavkovský zámek, tentokrát do Rubensova sálu, kde se konal seminář a diskuse. Na úvod opět zazpíval pěvecký sbor Festivia Chorus.
Vrcholem celého setkání se stala odpolední ekumenická bohoslužba v tamním chrámu Vzkříšení Páně. Početní účastníci naslouchali a přijímali s otevřeným srdcem poselství zúčastněných zástupců církví – mj. římskokatolické, českobratrské evangelické, slezské církve evangelické augšpurského vyznání, církve reformované ze Slovenska a dalších. Bohoslužbě předsedal emertiní biskup SCEAV Vladislav Volný. Účastníky bohoslužby opět svým zpěvem potěšil komorní sbor Festivia Chorus se svou sbormistryní Jitkou Čudlou.
Slavkovské dny smíření se konaly s mediální podporou deníku Rovnost, rádia Proglas a TV Noe a tak se těšíme na jejich zpravodajství, ve kterém se také snad něco z našeho zpěvu objeví.
Jsme velice rádi, že právě náš sbor byl vybrán k účasti na tak významné akci a jsme vděční za spoustu kontaktů, které se nám zde podařilo navázat, a za velmi kladné hodnocení, které se nám na Slavkovských dnech smíření dostalo z úst našich posluchačů.

11.10.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.
1

Muž si ustlal u kolejí, měl velké štěstí

Vážná nehoda na silnici I/20 u Semic.
4

U Semic se stala vážná nehoda. Čelně se střetla dvě auta

OBRAZEM: Města vítala nové občánky

Třeboň - V lázeňském městě se konalo slavnostní vítání nově narozených dětí.

OBRAZEM: Dění v Bystřici pravidelně oživuje divadlo

Nová Bystřice - V Nové Bystřici se pravidelně konají divadelní představení pro děti i dospělé.

OBRAZEM: Fotbalisté Buku sesadili Studenou z čela přeboru

Jindřichohradecko -  Fotbalový přebor mužů má o víkendu na programu zápasy 9. kola.

OBRAZEM: Malí hradečtí školáci se učí bruslit

Jindřichův Hradec – Školáci z jindřichohradeckých základních škol se pět zapojili do projektu Škola bruslení.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení