„Na jaře jsme sehráli poslední představení konverzační komedie Nezlobte babičku. Uspořádali jsme také několik zájezdů na představení do pražských divadel,“ informoval zástupce vedoucího souboru Vít Pávek.

Letos se představilo divadlo SUD s komedií se zpěvy na motivy stejnojmenné hry Zdeňka Hovorky Pamfilo a spol. Ochotnické divadlo se v Suchdole nad Lužnicí obnovilo v roce 2005 a od jeho počátků s ním spolupracuje také i Komorní soubor při Základní škole v Rapšachu. „Vedoucí tohoto souboru František Cvrček složil scénickou hudbu pro naši novou hru a zároveň zhudebnil i písňové texty Lenky Cvrčkové. Věřím, že nám tato spolupráce vydrží i nadále,“ řekl Pávek.

Soubor se také v srpnu zúčastnil nesoutěžní přehlídky Bechyňské perlení 2007 a část členů absolvovala semináře a vzdělávací program na Jiráskově Hronově.

„2. listopadu vystoupíme s Pamfilem v Chlumu u Třeboně, následovat budou 14. listopadu České Velenice, 16. listopadu Třeboň a 23. listopadu Ledenice. Podzimní divadelní turné završíme 30. listopadu v pořadí již třetím představením v Suchdole nad Lužnicí,“ dodal za ochotníky Pávek.