Svou virtuositou a strhujícím hudebním výkonem na modré housle si získal všechny přítomné

„Předchozí turné se konalo hlavně ve velkých městech. Nyní jsem se rozhodl dát příležitost i svým fanouškům v místech s menším počtem obyvatel. Pokud jde o Jindřichův Hradec, hrál jsem zde už mnohokrát. Výborné vzpomínky mám i na Concertino Praga, které se konalo právě zde a já jsem na něm s dalšími mladými hudebníky vystupoval,“ informoval Pavel Šporcl.

Pouhé dva dny stačily na to, aby byl koncert houslového „rebela“ beznadějně vyprodán. V současné době již nevystupuje se svým oblíbeným šátkem na hlavě, hraje ale na modré housle, které si nechal vyrobit v roce 2006 u houslaře Jana Špidlena. „Požádal jsem našeho nejlepšího houslaře, aby mi vyrobil housle, které budou mít znaky nového tisíciletí. Dřevo, které použil, je staré půl století a pochází z Bosny a Dolomit. Jsem tak trošku rebel a jelikož se chci vždy něčím odlišit, byly na mé výslovné přání vyrobeny housle modré. Nástroj v sobě skrývá i některá moderní vylepšení, která mají velmi kladný vliv na jeho zvuk a stabilitu,“ řekl Šporcl.

Od roku 1992, kdy byl Pavel Šporcl laureátem soutěže ARD Mnichov, obdržel mnoho dalších cen a uznání. Roku 1996 například cenu Společnosti Bohuslava Martinů a v následujícím roce je laureátem mezinárodní soutěže Pražské jaro. Dnes je tento světově uznávaný umělec držitelem mnoha zlatých a platinových desek a letos bylo jeho CD Dvořák/ Suk oceněno v prestižním časopise Gramophone titulem Gramophone Recomends.

„Začátkem listopadu mi vyjde nové CD Čtvero ročních období od Antonia Vivaldiho. Jsem velice potěšený, že se koncert tak rychle vyprodal. Máte zde báječné publikum a osobně jsem velmi rád, že jsem mohl vystoupit na svém turné i v tomto nádherném městě nad Vajgarem, na které mám jen ty nejhezčí vzpomínky,“ dodal na závěr fenomenální houslista Pavel Šporcl. Nyní bude umělec ještě častěji vystupovat v zahraničí, jak ale sám řekl, nikdy nezapomene, kde je doma, a na posluchače v republice se také dostane.