Představuji si všechny, kdo budou hrát na strunné nástroje a padá rozhodnutí: stěhujeme se do sálu. Zahajují Los banditos, krátký úvod pana starosty Rudolfa Hájka a nastupuje první formace z Brna. Za půl hodinyji střídá Cimbal Classic a téměř stovka diváků přivírá oči a nechává se unášet krásnou muzikou, na závěr dlouhý potlesk. Příjemně strávený večer. V sobotu se počasí umoudřilo, divadlo se hraje na nádvoří zámku. Herci z Třeště nás ve své hře Rozmarný duch přenesli na chvíli do Londýna.

Pro děti

Kouzelná atmosféra provázela opět letošní první nedělní představení pro děti, konané v útulném prostředí letní čítárny knihovny. Přijelo Liduščino divadlo z Prahy a zahrálo pohádku O krásném pávu a začarovaném hradu. Hezké rekvizity, písničky a pěkná divácká návštěva a počasí. Večer znovu na zámek. První změna v programu. Děti z Jemnice nemohou, a tak zastupují žesťoví Los banditos . Po nich přichází hlavní hvězda Jakub Smolík společně s Michalem Herzánem. Zatím největší návštěva. Nedal přídavek a to nás trochu „naštval“.
Je středa a hraje Ty-já-tr z Prahy „Kocoura v botách“. Počasí jako na kolotoči. Večer prší, takže podruhé přesun do sálu MěKS. Jednu výhodu sál má – využití světelných scén, a to si tato pohádka zaslouží. Na závěr velký potlesk.
Přichází pátek a další hudební večer. Veselá bída ze Vsetína hraje úžasně, takový malý Čechomor, ale svůj. Po nich Pepa Nos, obdivovaný i nenáviděný. V sobotu znovu divadlo. Už snad napořád na zámku. DS Zmatkaři z Dobronína – slušná návštěva.
Polovina „Kostky“ je za námi, počasí se zlepšilo, klepu na dřevo, ať nám to vydrží.

(autor je Ředitel MěKS v Dačicích)