„Letos jsme pro diváky připravili hudební komedii Na tý louce zelený. Kromě členů divadelní společnosti Jablonský se v ní představí i členové činohry Divadla J. K. Tyla z Plzně a tetičky a strýčkové z Baráčnické obce. Proč jsme po loňském Shakespearovi vybrali hudební komedii, má také svůj důvod. Zahrát si hlavní roli hajného Štětivce je životním snem místního ochotníka Václava Staňka, a tak mu tímto jeho přání splníme,“ řekl za pořádající agenturu Antonín Kaška.
Vzhledem k tomu, že město J. Hradec nemá v současné době vlastní pódium, museli si ho herci zapůjčit v Chýnově.
„Poskytnutí pódia nás bude stát 57 000 korun. Pokud jde o herce z Plzně, je to pro ně velký záběr, ale do Jindřichova Hradce a jeho okolí jezdí rádi a po odehrání obou představení si teprve začínají vychutnávat divadelní prázdniny,“ dodal Kaška.
Převážnou část sobotního vystoupení si rezervovala jedna z jindřichohradeckých bank.
„Na pátek je již prodaných přes sto vstupenek a na sobotu jich zbývá ještě okolo dvou set. Cena je 120 korun a diváci si mohou sednout dle svého uvážení. Lístky je možno si zakoupit v pokladně Kulturního domu Střelnice, anebo zhruba půl hodiny před každým představením přímo na zámku. Pouze v sobotu je počet vstupenek omezený,“ informoval vedoucí Kulturního domu Střelnice Radim Staněk.
Herci začali se zkoušením letos v dubnu a v pátek 6. července hru poprvé předvedou .