Na každý rok připraví ochotníci ze souboru J. K. Tyla nové divadelní představení.
„Letos jsme nastudovali hru Naši furianti a 4. května budeme mít premiéru. Celkem sehrajeme do 18. května šest představení,“ řekl režisér ochotníků Jan Hanzal.
Naše furianty připravoval ochotnický spolek od prosince minulého roku. „V současné době má soubor třicet dospělých a osm dětských členů. Toto číslo zahrnuje i nápovědy a další nezbytné profese, které jsou důležité pro chod našeho souboru. Vzhledem k tomu, že je dost náročné dát najednou dohromady všechny potřebné členy, hrajeme pouze u nás ve Stráži nad Nežárkou a všechna představení jsou naplánována do jednoho měsíce,“ informoval Hanzal. O představení ochotnického souboru, který naplňuje divadelní myšlenku svých zakladatelů již celých 25 let, je velký zájem.
„Naše květnová představení jsou již takřka vyprodaná. Pokud se nám podaří skloubit pracovní povinnosti herců s mimořádným vystoupením, sehrálo by se ještě během května jedno představení. To je ale teprve v jednání,“ dodal na závěr vedoucí souboru J. K. Tyla Jan Hanzal. ⋌(job)