Na židli kytara, za dveřmi bonga, další nástroje všude kolem. Jeden ze salonků třeboňského hotelu Zlatá hvězda se proměnil ve zkušebnu skupiny Kryštof. Ta v pátek 27. června odehraje jediný jihočeský koncert letošního léta v místním zámeckém parku při festivalu Okolo Třeboně, ale už od úterý zde připravuje repertoár na své letní kempy.

Právě v jižních Čechách schází amfiteátr, který kapela pro kempy potřebuje. „Okolo Třeboně nás chtělo, tak se nám to spojilo. Byli jsme tady jednou, možná před 12 lety, v době našich začátků. Asi třikrát  s divadlem, ale s Kryštofem od té doby ne,“ říká Richard Krajčo.

Třeboň zná díky kaprům 
a rybníkům. Na to, aby poznal město lépe, ale čas nemá – s kapelou zde pracují při soustředění, na němž doladí program Kryštof kempů a workshopů. Původně se chtěli soustředit na oblíbeném starém mlýně, jenže tam je golfový turnaj, tak padla volba na Třeboň.

Koncert skupiny Kryštof v Českých Budějovicích.Město ani park si zatím Richard Krajčo neprošel. „Ale možná se večer někam dostaneme, vedle mají bowling…“ říká. „Velice nutně jsme potřebovali sledovat fotbalový zápas Řecko – Pobřeží slonoviny, protože v kapele jsou čtyři Balkánci. První poločas jsme propásli, tak nás tady paní servírka pustila na druhý, dokonce nás obsloužila a my jí museli slíbit, že přijdeme na bowling. Pravděpodobně se po Třeboni moc nepodíváme, ale poznáme vedlejší dvě dráhy,“ usmívá se Richard Krajčo, který s ostatními ve středu povečeřel ve vyhlášené rybí restauraci Šupina.

V parku zítra zahrají asi hodinu a půl. Nasadí i megabalóny, které pustí mezi diváky. Těch přijede dost, zimní koncert v Českých Budějovicích se vyprodal za 24 hodin. „Vím, že na nás jezdí maminka s holčičkou, loni byli na 37 koncertech. A těch, kteří jich absolvují za rok deset, je víc,“ říká Richard Krajčo.

Z jižních Čech zná dobře Český Krumlov, kam jezdil na výlety. Jenže mu schází volno, aby kraj vstřebal víc, ač přiznává, že je zde hezky.
„Nemám moc volného času. Když jsem s dětmi, tak zásadně nepracuji, a i když už volno je, odjíždím na statek do Krkonoš, anebo utíkám pryč 
z České republiky někam, kde není moc lidí, co mě pozná, 
a kde je klid,“ říká.

Hodně omezil herectví. Dohrává jen Deštivé dny v Ungeltu, protože je považuje za  fenomenální představení. Jedinou novou hru má domluvenou na rok 2019.

Richard Krajčo, šéf skupiny Kryštof, která zahraje 27. června 2014 na Okolo Třeboně.V hlavě teď kromě kempů nosí nové album, na němž bude deset písní, vyjde na jaře 2015 a stejného roku na podzim s ním kapela vyrazí na halové turné. Některé písničky ještě dodělává. Kvůli textům najezdí Richard Krajčo stovky kilometrů autem, on the road ho slova napadají nejlépe. A kdo ví, třeba múza přiletí i cestou z Třeboně…

Dopravní informace
Vzhledem k tomu, že na páteční koncert kapely Kryštof míří do Třeboně tisíce lidí, chtějí pořadatelé předejít případným dopravním komplikacím. Proto zintenzivnili spolupráci s policií ČR i s městskými strážníky a upozorňují, že je vhodné vydat se do Třeboně s dostatečným časovým předstihem, aby lidé stihli včas přijet do centra města a zaparkovat.  Do areálu zámeckého parku bude vstup pouze z nádvoří, kde diváci dostanou náramky. Brána se otevře už v 16:30, program začne od 18 hodin. Řidičům usnadní parkování mapa parkovišť, kterou si mohou stáhnout z webových stránek města.

Loňský nápor aut přijíždějících od Českých Budějovic na koncert Tomáše Kluse ukázal, že kruhový objezd před Třeboní není na tak velký provoz stavěný, takže před Třeboní stály dlouhé kolony. „Kapela Kryštof je na špičce české popmusic, navíc je náš koncert jediným, který kapela letos v létě odehraje na jihu Čech. Proto očekáváme rekordní návštěvnost,“ říká ředitel festivalu Okolo Třeboně Pavel Barnáš. Pátkem festival začne, a to od 18 hodin nejprve předkapelami Epydemye, Bůhví a Nebe. Kryštof začne hrát ve 21 hodin.

Koncert skupiny Kryštof v Českých Budějovicích.
Větší kapacita volných parkovacích míst vzdálených do centra města do 10 minut pěší chůze, je v Jiráskově ulici vedle autobusového nádraží (v mapě plocha P1) a v ulici Sportovní u tenisových kurtů (v mapě plochy P2, P3, P4). Další využitelné parkovací plochy jsou tyto: ulice Lázeňská - u Sportovní haly (P13), ulice Dukelská - poblíž náměstí (P10), K Bertě (P11 a P12), Novohradská - u Technických služeb (P8  a P9), Jiráskova u Tyršova stadionu (P6 a P7) a na Palackého náměstí (P5).

Podrobnosti jsou na webu města:
http://www.mesto-trebon.cz/cz/hp/mesto/parkovani-ve-meste.html, kde je ke stažení i mapa parkovišť, včetně verze pro tisk.