Jak hodnotíte koncert skupiny Kryštof? A ve srovnání s loňským koncertem Tomáše Kluse?
Jde o dva naprosto rozdíné koncerty: Kryštof připravil dokonale vymyšlenou show, zatímco Tomášův koncert, ve kterém bylo hodně improvizace, měl zcela jiný charakter. Porovnal bych to s tím, že když jsem byl na Leonardu Cohenovi, nasazoval písně podle atmosféry, ale když jsem byl na Robbie Williamsovi, jela dvouhodinová precizní show. Kryštof měl na koncert navázané různé efekty, vzduchem létaly balony, dokonalá show.

Kolik bylo zhruba lidí?
Byl zaplněný zámecký park, odhadem kolem 3000 diváků.

Jako pořadatel jste tedy spokojený. Nesáhl si ale zámecký park na kapacitní limit?
Určitě nesáhl. Technicky byl koncert skupiny Kryštof ještě dokonalejší než koncert Tomáše Kluse, jenom scéna se stavěla dva dny. Bylo to velmi promakané. Jako pořadatel jsem zatím neviděl lepší profesionální práci než u Kryštofa.

Festival Okolo Třeboně 2014, jehož hlavní hvězdou byla skupina Kryštof.

Jako předskokané se představily i dvě kapely, které v předchozích letech bodovaly v soutěži Okolo Třeboně: Bůhví 
a Epydemye. Druhá zmíněná je jihočeská, tak mě zajímá: měla úspěch?
Hned po jejich vystoupení jsem mluvil s kontrabasistkou Luckou Vlasákovou a byla nadšená. Na Epydemyi reagovali diváci velice kladně.

Soutěžní scéna Houpací kůň se letos vrátila na náměstí. Objevil jste si nová zajímavá jména?
Zajímavé je, že divácké hlasování skončí vždy jinak, než je můj pocit. Pro mě byla nejlepší písničkářka Petra Göbelová, to byla moje favoritka. Ale diváci zvolili jako vítěze skupinu Kamašne, která má také jihočeské kořeny. Naše spřátelená kapela Jananas s Janou Infeldovou nám již slíbila, že si je vezme jako předkapelu.

Festival měl v sobotu zajímavé finále: bouřka vás odstřihla od elektřiny a Hradišťan dohrával akusticky…
To bylo naprosto úžasné. Blesk vyhodil veškerou elektřinu a Hradišťan vůbec nezačal hrát přes aparaturu, ale celý koncert, který protáhl nad plánovaný čas, odehrál unplugged. Ten, kdo ho zažil, odcházel s naprosto nepřekonatelným zážitkem. Na pódium přišli další hudebníci, například členové Symfonického orchestru Českého rozhlasu, začaly se hrát lidovky i klasika, Malá noční nebo Pro Elišku. Měl jsem violoncello po ruce, tak jsem se přidal, a když to řeknu upřímně: déšť nám přinesl strašně moc. Velmi silná 
atmosféra.