Vystoupí společně v sobotu 8. srpna od 20 hodin v zámeckém parku.
Společný koncert Nezmarů a jihočeských filharmoniků nebude znít zdaleka poprvé. Jejich spolupráce trvá již od počátku 90. let minulého století. Odehráli spolu již několik koncertů a v roce 1995 Nezmaři přizvali Jihočeskou komorní filharmonii na natáčení CD.

Poděkování

Na netradiční koncert do Třeboně příští sobotu zavítají také členové integrovaného záchranného systému a krizových štábů. Tři sta volných vstupenek jim patří jako poděkování za práci, kterou odváděli během letošních povodní.

„Všichni se v boji s vodním živlem ukázali jako nezmaři. Pomáhali poškozeným rodinám vyrovnávat se s nastalou nenadálou situací, rušili své dovolené, pracovali ve dne v noci. Jsem proto rád, že jsme se dohodli s organizátory koncertu a můžeme alespoň některým z těch, kteří při povodni pomáhali, poděkovat pozváním na jistě příjemný koncert v krásném prostředí Třeboně,“ uvedl hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola.

,,Jsem rád, že projekt ‚Jihočeská klasika‘ se v této situaci nestává jen koncertem, na který se těšíme. Slovo klasika by mělo být i významem toho, že když je potřeba pomoci, tak prostě pomůžeme. Že to je klasika,“ vysvětlil za organizátory koncertu Pavel Barnáš důvody, proč občanské sdružení Okolo Třeboně věnovalo sto padesát lístků z celkových tří stovek, které budou rozděleny mezi členy integrovaného záchranného systému a krizových štábů.

„Koncert se uskuteční pod širým nebem a hrát se bude za každého počasí. Proto určitě přijďte a vezměte si s sebou pláštěnky či deštníky,“ dodal Pavel Barnáš.

Vstupenky můžete zakoupit v předprodeji nejlevněji přes www.okolotrebone.cz nebo v síti Tiketportal a na místě tři hodiny před zahájením koncertu.

Jana Holubová