Farní kostel Panny Marie Královny a sv. Jiljí v Třeboni otevře své dveře pro veřejnost po večerní mši svaté v 19.30 hodin. Návštěvníci si mohou v tichu kostel prohlédnout. Připravený bude například varhanní koncert, recitace Seifertovy básně Prsten Třeboňské madony nebo v 19.40 hodin autorské čtení Petra Kukala.

„Budu číst ze svých básní, především z těch s duchovním obsahem. Jsem římský katolík, konvertita. Pokřtěný jsem byl v roce 1994, tedy v necelých 24 letech. Víra je jedním z mých základních inspiračních zdrojů. Sbírkou výhradně duchovní poezie je mezi mými knížkami Polabské evangelium z roku 2006. Básně s křesťanskou tématikou ale zařazuji průběžně do všech svých sbírek. Číst tedy budu jak ze zmíněné tématické sbírky, tak z posledních dvou knížek – Předposlední vlak a Prsten v břiše. A přidám i básně dosud nevydané,“ přiblížil básník Petr Kukal.

Už potřetí se otevřou i brány kaple Schwarzenberské hrobky v Domaníně a nedalekého hřbitovního kostelíka sv. Jiljí. Přijďte svíčkou uctít památku Schwarzenbergů. Na závěr se chystá koncertní překvapení.