VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Novým ředitelem Jihočeského divadla bude Lukáš Průdek

České Budějovice - Lukáše Průdka, zástupce ředitelky Dejvického divadla, jmenovali ve středu dopoledne českobudějovičtí radní. Jiřího Šestáka nahradí ve funkci od 1. listopadu 2014.

12.3.2014
SDÍLEJ:

Novým ředitelem Jihočeského divadla bude Lukáš Průdek (31).Foto: Deník/ Václav Pancer

Jedenatřicetiletý Lukáš Průdek, který posledních devět let působí v Dejvickém divadle, bude od 1. listopadu ředitelem Jihočeského divadla (JD). Ve funkci vystřídá Jiřího Šestáka, který k 31. říjnu rezignuje. Rozhodli o tom ve středu dopoledne radní Českých Budějovic, kteří dali Průdkovi přednost před Janou Dvořákovou, ekonomickou ředitelkou JD.

Dva finalisty doporučila radním komise. Politici o nich hlasovali v abecedním pořadí, poměr hlasů pro Lukáše Průdka byl 7:3. Podle Jiřího Šestáka byli oba kandidáti kvalitní. „Myslím si, že Jana Dvořáková je znalá divadla, umí to a byla by okamžitě připravená divadlo kontinuálně řídit. Pan Průdek bude potřebovat nějaký čas na rozkoukání, ale byl jsem s oběma kandidáty ve spojení a myslím si, že vytvoří v JD silný tandem. Nemám s Lukášem Průdkem problém, v každém případě: pro budoucnost divadla je dobře, že v něm budou oba,“ řekl Jiří Šesták.

Lukáš Průdek, kterého radní již jmenovali ředitelem k 1. listopadu 2014, se podle svých slov potřebuje nejdřív detailně seznámit s provozem JD, mluvit se všemi a zjistit, jaké konkrétní problémy JD má. „Především bych chtěl, aby se JD více otevřelo ven lidem, z pohledu marketingu. Co se opery a baletu týče, mělo by se zaměřit na přeshraniční region, třeba tím, že web nemá německou mutaci. Zároveň bych chtěl, aby vznikly edukační programy, které blíže seznámí veřejnost s operou a baletem jako s žánrem,“ řekl Lukáš Průdek, rodák z Českých Budějovic a syn Josefa Průdka, známé osobnosti jihočeské opery.

Jiří Šesták, ředitel Jihočeského divadla, hledá svého nástupce.Podle primátora Juraje Thomy, který stejně jako Jiří Šesták hlasoval v prvním kole volby pro Janu Dvořákovou a ve druhém pro Lukáše Průdka, se bude muset nový ředitel mj. vypořádat se způsobem financování divadla. „A samozřejmě s výzvou typu užší kooperace s Jihočeským krajem a Jihočeskou komorní filharmonií. A bude se muset popasovat s točnou: pokud ta nynější v roce 2015 skončí a pokud policie uzná, že se staly nějaké nepravosti, nebude se tam o prázdninách hrát a divadlo přijde o peníze -  točna je pro JD významným zdrojem příjmů,“ řekl Juraj Thoma.

Výběrové řízení na nového ředitele bylo takzvaně uzavřené, což znamená, že komise odborníků přímo oslovovala potenciální kandidáty. Takto přímo osloveni byli Jana Dvořáková, ekonomická šéfka JD, i Lukáš Průdek. „Pocházím z Budějovic, v Jihočeském divadle jsem vyrostl a budoucnost toho divadla mi není lhostejná. Po delším zvažování jsem si řekl, že je to výzva a že po osmi letech v Dejvickém divadle je tohle kariérní postup, který bych chtěl absolvovat,“ řekl Lukáš Průdek.

Více informací ve čtvrtečním Deníku

Autor: Václav Koblenc

12.3.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Patricie Kryzanová se narodila 21. září Vendule Zdychyncové a Lubomíru Kryzanovi ze Slavonic. Měřila 50 centimetrů a vážila 3500 gramů.
5

Právě jsme se narodili: Pětice nových miminek

Členové klubu Okinawa Karate Do Slovan J. Hradec. Zleva: Jiří Snížek, Karolína Šlechtová, Jana Stropková, Anna Rypalová a trenérka Eliška Hriadělová.

Karatistka Karolína Šlechtová vyhrála Ninja Cup

Hokejový obránce Zbyněk Michálek bude hrát ve Spartě, láká ho olympiáda

Jindřichův Hradec, Praha – Zvučnou posilu do své defenzivy získali hokejisté pražské Sparty. Jejich řady rozšíří 34letý obránce Zbyněk Michálek, který je odchovancem jindřichohradeckého hokeje.

Lidé zapomínají peníze v bankomatech

Jindřichův Hradec - Zhruba každé dva měsíce si někdo v Hradci vybere peníze, ale už si je neodnese.

Ve Staré Hlíně se lidé napojují na kanalizaci

Stará Hlína - Čistírna odpadních vod a splašková kanalizace ve Staré Hlíně byly předány k předčasnému užívání.

Sobota láká za zvířátky nebo na pouštění draků

Jindřichohradecko - V sobotu rozhodně nemusíte zůstávat doma, ale můžete se vydat za zábavou. Výběr tipů je velký.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení