Již v pátek se v Třeboni konala první beseda v rámci programu Třeboně poetické, v sobotu pak následovala vystoupení recitátorů. Ti v Divadle J. K. Tyla předstoupili před odbornou porota ve složení Jiřina Lhotská, Jana Machalíková a Aleš Vrzák, která nejen posuzovala jejich umělecký přednes, ale rovněž poskytovala účinkujícím cenné rady, jak na svém umění dále pracovat. Recitace budou pokračovat i v neděli a až poté se rozhodne o tom, kdo se z Třeboně dostane na celostátní přehlídku Wolkrův Prostějov.

Kromě poezie v divadle se ale básně rozšířily doslova po celé Třeboni, a to díky tzv. Guerilla Poetring, při kterém mohl kdokoli napsat svou vlastní báseň nebo přepsat tu od svého oblíbeného autora a vylepit, zavěsit či jinak kreativně umístit na nějakém veřejném místě. Na vyvěšování básní se v Třeboni vypravili v sobotu vpodvečer právě od divadla, kde poté vystoupila kapela Nina Rosa.

Tímto víkendem ale Třeboň poetická nekončí. K programu patří ještě beseda "Metafora nejen poetická", která je naplánovaná na 28. března v Domě Štěpánka Netolického.