Divadelní společnost Jablonský společně s profesionálními herci plzeňského divadla nastudovala nové představení komedie Rozmarné léto od Vladislava Vančury. „Letošním představením bychom chtěli vzdát poctu spoluzakladateli Jindřichohradecké činohry Václavu Staňkovi,“ uvedl majitel umělecké agentury Antonín Kaška. Připomněl také, že od 26. července budou začínat s novým programem oblíbené noční prohlídky zámku s Bílou paní.

Ve čtvrtek 3. července bude v redakci odpovídat v on-lien rozhovoru na vaše dotazy ohledně kulturního léta u Vajgaru majitel umělecké agentury, známý herec Antoník Kaška. Ptát se ho můžete od 10 do 11 hodin.

Jindřichohradecká činohra navazuje na slavnou tradici Jindřichohradecké opery, která byla uváděna v letech 1950 až 1965 na 3. nádvoří zámku. Jindřichohradecká činohra se zrodila jako nápad v roce 1998, když se na zámku sešli známý jindřichohradecký ochotník Václav Staně a herce Divadla josefa Kajetána Tyla v Plzni Antonín Kaška a prohlásili, že by si spolu rádi zahráli.

Přehled představení na zámku:
1999 renesanční komedie Co řekl Ruzante… Angela Beolca
2000 Lucerna Aloise Jiráska
2001 Jindřichohradecká romance z díla Zdeňka Kryzánka
2002 Naši furianti Ladislava Stroupežnického
2003 Strakonický dudák Josefa Kajetána Tyla
2004 Tvrdohlavá žena Josefa kajetána Tyla
2005 Dakabáty, hříšná ves aneb zapomenutý čert Jana Drdy
2006 Večer tříkrálový Williama Shakespeara
2007 Na tý louce zelený (hudební komedie)

On-line rozhovor najdete zde: