Netradiční návštěvní hodiny oživí vystoupení skupiny historického šermu Jindřich.

Noční prohlídky budou tentokrát spojeny s pověstí o potulném rytíři ve strhujícím podání šermířů. Chybět nebude řinčení mečů, souboje na život a na smrt a také oslňující záře ohně.

Večerní program na zámku je určen pro děti i pro dospělé. Jindřichohradecká skupina historického šermu slibuje návštěvníkům napínavou podívanou až do konce.

Další akce budou následovat

Na první noční prohlídku a šermířské vystoupení se všichni mohou těšit už tento pátek. Celý scénář se na tamním nádvoří zopakuje hned dvakrát. Program začíná poprvé ve dvacet a podruhé ve dvaadvacet hodin.

Kdo vystoupení nestihne, nemusí zoufat. Další noční prohlídka zámku je naplánována na 31. července. Ani ta ale nebude poslední. Dvakrát se zámek v noci otevře veřejnosti také v srpnu. Na prohlídku spojenou s vystoupením šermířů se všichni mohou těšit osmého a pak až jednadvacátého srpna.

Děti do šesti let věku mají vstupenku zadarmo. Zvýhodněné jsou i děti do patnácti let, které zaplatí sedmdesát korun. Vstupné pro dospělé činí o třicet korun víc. Vstupenku lze rezervovat dopředu, a to na turistickém informačním centru města Žirovnice osobně, telefonicky nebo e-mailem.