Jezuitský seminář je proto otevřen od 12. prosince denně včetně pondělí a návštěvníci mají možnost jej navštívit dokonce i na Štědrý den a na Silvestra - tehdy ovšem pouze v dopoledních hodinách.

25. a 26. prosince bude otevřeno po celý den Kromě stálé expozice je v Nové výstavní síni umístěna výstava fotografií Otakara Gawlika, která bude přístupna až do 6. ledna 2012, kdy se jezuitský seminář na zimu pro veřejnost uzavře.

S vánoční tématikou se můžete setkat i v dalším muzejním objektu ve Štítného ulici, kde se v rámci cyklu Vánoce u sv. Jána nalézá ve výstavních prostorách minoritského kláštera a kostela sv. Jana Křtitele výstava dřevěných vyřezávaných betlémů a dalších dřevěných plastik Jana Rody.

Minoritský klášter bude pro veřejnost otevřen do 30. prosince, v této době v něm můžete vidět ještě výstavu hraček ve velkém výstavním sále a v konferenčním sále výstavu klubu jindřichohradeckých filatelistů a výstavu o archeologických nálezech Z krypty až na dno Světa.

Letos se muzeum opět pořadatelsky podílelo na řadě koncertů, tím posledním bude Vánoční koncert jindřichohradeckého pěveckého sboru Smetana pod vedením sbormistra Štěpána Štrupla, který se uskuteční ve čtvrtek 15. prosince od 18 hodin v kostele sv. Jana Křtitele.

Na programu bude Česká mše vánoční „Hej Mistře!” J. J. Ryby a Koleda od K. Steckera. Všichni jste srdečně zváni.

Více o výstavách v muzeu je k nalezení na www.mjh.cz.

Pavla Míchalová