Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Pravý moravský košt vín poprvé v Třeboni

Třeboň - V sobotu 28. srpna mohli návštěvníci Třeboně a milovníci dobrého vína navštívit pravý moravský košt vína, který se konal ve sladovně pivovaru Regent v Třeboni. Akce byla součástí projektu spolupráce mezi Místní akční skupinou Třeboňsko a Místní akční skupinou Mikulovsko.

2.9.2010
SDÍLEJ:

V sobotu mohli návštěvníci Třeboně a milovníci dobrého vína navštívit pravý moravský košt vína, který se konal ve sladovně pivovaru Regent v Třeboni.Foto: Jaromír Vávra

Do Třeboně přijeli zástupci osmi vinařských závodů z Mikulovska, aby představili svou produkci. Ačkoliv většina návštěvníků akce nejsou odborníci na víno a s podobně organizovaným „koštem“ se setkali poprvé, předčil zájem o tuto akci očekávání organizátorů.

Každý návštěvník si mohl proti záloze vypůjčit koštovací sklenku a zakoupit žetony na víno v libovolném počtu. Za každý žeton dostal od přítomných vinařů vzorek vína dle svého výběru.

Zpočátku byli návštěvníci zaskočeni tímto způsobem degustace vína, ale rychle si zvykli a odpoledne již nebylo v pěkně restaurované sladovně pivovaru Regent k hnutí.

Vinařskou atmosféru dokreslovaly i kouzelné moravské písničky v podání cimbálové muziky Klaret z Mikulova, a aby nebyli ochuzeni ani jihočeští patrioti, zahrála i jihočeská dudácká kapela Dudlajda. Večer, když krásný den spolupráce končil, bylo slyšet slova chvály s tím, že takovou spolupráci oba regiony potřebovaly a všichni se vyslovili pro opakování podobných akcí.

Zmiňovaná akce je součástí projektu „Třeboňsko a Mikulovsko společně pro zvýšení kvality služeb v cestovním ruchu“. Cílem tohoto projektu je maximální využití hlavních fenoménů obou regionů pro cestovní ruch. A to je víno pro oblast Mikulovska a ryby a zvěřina pro oblast Třeboňska.

Další akcí v rámci tohoto projektu je prezentace Třeboňska na Pálavském vinobraní, které se koná v Mikulově 10. až 12. září.

Součástí projektu jsou také kurzy pro zaměstnance v cestovním ruchu, kdy zástupci Třeboňska jsou školeni v oblasti využití vína pro gastronomické účely a zástupci Mikulovska se seznámí s problematikou využití ryb a zvěřiny.

Jaromír Vávra
ředitel Místní akční skupiny Třeboňsko o.p.s.

2.9.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Patricie Kryzanová se narodila 21. září Vendule Zdychyncové a Lubomíru Kryzanovi ze Slavonic. Měřila 50 centimetrů a vážila 3500 gramů.
5

Právě jsme se narodili: Pětice nových miminek

Členové klubu Okinawa Karate Do Slovan J. Hradec. Zleva: Jiří Snížek, Karolína Šlechtová, Jana Stropková, Anna Rypalová a trenérka Eliška Hriadělová.

Karatistka Karolína Šlechtová vyhrála Ninja Cup

Hokejový obránce Zbyněk Michálek bude hrát ve Spartě, láká ho olympiáda

Jindřichův Hradec, Praha – Zvučnou posilu do své defenzivy získali hokejisté pražské Sparty. Jejich řady rozšíří 34letý obránce Zbyněk Michálek, který je odchovancem jindřichohradeckého hokeje.

Lidé zapomínají peníze v bankomatech

Jindřichův Hradec - Zhruba každé dva měsíce si někdo v Hradci vybere peníze, ale už si je neodnese.

Ve Staré Hlíně se lidé napojují na kanalizaci

Stará Hlína - Čistírna odpadních vod a splašková kanalizace ve Staré Hlíně byly předány k předčasnému užívání.

Sobota láká za zvířátky nebo na pouštění draků

Jindřichohradecko - V sobotu rozhodně nemusíte zůstávat doma, ale můžete se vydat za zábavou. Výběr tipů je velký.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení