Písečné nad Dyjí

V sobotu se konal na zámku v Písečném velikonoční jarmark, který pořádalo sdružení rodičů při zdejší mateřské škole ve spolupráci s obcí. Nejlepší perníčky měla jako vždy Marie Peřinová z Dešné. Sdružení rodičů připravilo i báječné bramboráčky a langoše. Na snímku je jeden z hlavních pořadatelů akce Radek Bureš, za ním pak Hana Durdová s dcerou Martinou.

Slavonice

V sobotu připravilo sdružení Inspirace Slavonice ve spolupráci se střediskem Junáka Slavonice již tradiční velikonoční dílnu pro děti i dospělé. Letos si její účastníci mohli, kromě zdobení vajíček voskem, vyzkoušet uplést velikonoční vejce z barevného pedigu nebo si vyrobit keramickou figurku ptáčka a pro něj i proutěnou klícku. Práce s pedigem zlákala i přítomné rodiče, a tak si každý domů odnášel i několik jarních výrobků.

Dačice

Velikonoční jarmark se konal v dačickém zámku a v prostorách muzea. Návštěvníků přišlo za nedělní odpoledne kolem 900. Prodejci nabízeli zboží či ukázky výroby kraslic, drátování, malování keramiky, zdobení perníků nebo pletení pomlázek. Na své si přišly i děti, kterým se věnovaly Hana Kulíková, Jitka Vavrušková, Augustin Procházka, Hana Petrášková a František Závodský. Zajímavé je, že nejvíc vajíček ozdobili kluci a nejvíce pomlázek upletla děvčata.

Plavsko

V neděli se v Plavsku konala již tradiční velikonoční dílna.
Děti, kterých k nám přivítalo velké množství si vytvářely nejen kraslice, ale i zdobily perníková vejce, vyráběly zajíčky, košíčky a malovaly dřevěné výřezy s jarními motivy. Na své si přišly i maminky s vazbami ze živých květin a závěsnými velikonočními dekoracemi.

Třeboň

Od víkendu do úterý 30. 3. je otevřená Velikonoční výstava v Třeboni, kterou pořádá místní klub Mája.

Chlum u Třeboně

Velikonoční malování se uskutečnilo v místní knihovně. Foto: Dagmar Raková

Dělo se u vás také něco zajímavého? Dejte o tom vědět ostatním. Pošlete nám fotografie, jak se připravujete na svátky jara. redakce.jindrichohradecky@denik.cz