Pořadatelem bylo město Slavonice, Městské kulturní středisko ve Slavonicích a občanské sdružení Volba pro Slavonicko. Zúčastnilo se ho 39 umělců, lektorů, výrobců. Návštěvníci i přímí účastníci z regionu mohli navštívit 14 řemeslných dílen.

„Dílny jsou hodně zaměřené na tradice, které chceme ukázat při letních slavnostech, od 3. července do 6. července ve Slavonicích. Město bude v tuto dobu slavit 750 let od první zmínky o Slavonicích.
Kromě našich řemeslníků přijali pozvání již umělci z Rakouska a Slovenska. Tentokrát jsme navíc testovali, která netradiční, i zapomenutá řemesla by mohla ozdobit letní Slavonice. Účastníci si mohli vyzkoušet například tkaní, pletení z proutí, zdobení perníků, pletení pomlázek, zdobení vajíček madeirou, slámou, voskovou batikou.
Dále novinky jako, iris holding, tea bag holding, artyčok, twist- art, patwork, pergamano. Jsem ráda, že se podařilo opět do Slavonic pozvat kvalitní tým lektorů z rukodělných technik, o které je v současnosti velký zájem. Nechceme nic podcenit, neboť chceme přítomným a návštěvníkům připravit k 750. výročí zajímavý program. Chtěla bych poděkovat všem, kteří se na velice zdařilé akci podíleli.“ řekla Vítězslava Benešová.