Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

SUPERSTAR: Aneto, byla jsi skvělá! Je nám to líto

Bratislava – Jediná zástupkyně Jihočeského kraje, Aneta Galisová, už v soutěži pokračovat nebude.

20.10.2009
SDÍLEJ:

Aneta skončila. Hlasy fanoušků nepomohly k postupu do finále. Aneto, přesto díky za výkon v neděli.Foto: TV Nova

V půl desáté večer v pondělí 19. 10. skončila pro čtyři semifinalisty cesta Česko Slovenskou SuperStar. A poslední semifinálové vyřazování bylo opravdu velmi, velmi emotivní.

Leoš Mareš zprvu odmítal otevřít obálku od paní notářky, která obsahovala jméno Češky, jež nepostoupila (v české dívčí části prý bylo skóre až do samého konce hlasování neuvěřitelně vyrovnané), porotkyně Marta Jandová nepokrytě plakala a drsný rocker Ondřej Hejma měl oči červené jako angorský králík.

Leoš Mareš bičoval emoce už od počátku a také jim sám podléhal: „To je ten nejpatetičtější okamžik,“ říkal hned na začátku Adele Banášové. Prý vždycky, coby veterán několika SuperStar, nejhůře prožíval první vyřazování, tentokráte to bylo toto poslední semifinálové.

Proč?

Protože čtyři výborní zpěváci skončí právě teď, těsně před branami finále. A nutno dodat, že výkony v obou semifinálových kolech, dívčím i chlapeckém, byly tento víkend mimořádně kvalitní a vyrovnané.

A pro koho tedy končí jeho dobrodružství jménem SuperStar? Jsou to: Jihočeška Aneta Galisová, Slovenka Karolína Majerníková, Čech Leo Machala a Slovák Marek Lacko. Všichni čtyři si vysloužili od publika na závěr ovace ve stoje, mnoho vlhkých objetí od svých kamarádů soutěžících a nepochybně zaplakalo i mnoho fanoušků. „Já si připadám, jako bych měl vypadnout já a neměl čím nakrmit rodinu,“ glosoval to zjevně dojatý Leoš Mareš.

Sláva vítězům, čest poraženým! A nutno říci, že všichni čtyři, byť jim stály v očích slzy, vzali své vyřazení s velkou noblesou a nezapomněli poděkovat fanouškům, kteří jim posílali hlasy, porotě i moderátorům: „Děkuju, byla s vámi velká sranda,“ shrnula to Jihočeška z Budějovic Aneta Galisová.

Cesta do semifinále

Na začátku soutěže se do konkursů se přihlásilo 11,5 tisíce uchazečů. První castingy se konaly v červnu v Praze, Brně, Bratislavě a Košicích. Nastalo třídění mladých zpěvaček a zpěváků, které dalo zelenou k dalšímu postupu téměř 120 soutěžícím.
Prvním skutečným prubířským kamenem se stala část soutěže nazvaná Divadlo. Tam se utkalo 118 uchazečů o budoucí semifinále, kam mělo postoupit 24 vybraných pěvců. Ve fázi nazvané Divadlo plnili uchazeči v Mahenově divadle v Brně několik úkolů, které rozhodly o jejich dalším osudu. Zpívali například duet, nebo se měli v krátkém časovém úseku naučit novou píseň. Porotci Marta Jandová, Dara Rolins, Ondřej Hejma a Pavol Habera vybrali 24 semifinalistů a mezi nimi i Anetu Galisovou z Českých Budějovic.
Skandály

Jenže ve chvíli, kdy vstoupila Aneta do semifinále, začala jí bulvární média připomínat odvážné vystupování na různých večírcích nebo focení na kalendář, při kterém nebyla příliš zahalena. Bulvár například připomněl jihočeské zástupkyni v Superstar večírek, který se odehrál před více než rokem a půl. V rámci „uvolněnější“ soutěže si tehdy Aneta Galisová vyhrnula tričko. První z řady drobných skandálů se objevil právě v den, kdy se rozhodovalo o vyřazení prvních semifinalistů ze soutěže. Podle tehdejšího vyjádření Adama Kotalík, PR manažera projektu Česko Slovenská Superstar ale podobné záležitosti nemají na soutěž větší vliv než zpěv a vystupování v samotné soutěži. „Je to čistě její soukromá záležitost, byla to její soukromá aktivita. Pro soutěž to není problém,“ uvedl na začátku semifinále Kotalík. Ohledně akce na lednové párty v roce 2008 navíc Kotalík dodal, že zmiňovaný večírek se odehrál ještě předtím, než Aneta Galisová vstoupila do letošní Superstar.

Jakou odezvu bude mít historka na diváky a posluchače si Kotalík netroufal odhadnout. Podle něj jde ale vždy o úhel pohledu a to asi rozhodovalo i u jednotlivých posluchačů. „Lidé se rozhodují především podle pěveckého výkonu,“ řekl Kotalík a doplnil, že zkušenost z minulých ročníků svědčí o tom, že skandálky, národnost nebo barva pleti nehrají roli. Postup Anety přes dva semifinálové večery mu dal za pravdu. Cestu Anety Galisové Česko Slovenskou SuperStar zastavil až poslední semifinálový večer.

Jihočeská zástupkyně v semifinále Superstar má na svém uměleckém kontě vystupování s několika rockovými formacemi a účinkuje také ve hře Testosteron, kterou uvádí Jihočeské divadlo. V divadle se ocitla na doporučení kolegy z kapely. "Dostali jsme tip od syna naší dramaturgyně paní Šubrtové, který hraje se slečnou Galisovou v kapele," řekl k příchodu Anety Galisové na prkna, jež znamenají svět, šéf činohry Jihočeského divadla Martin Glaser a dodal, že v divadle hledali mladou dívku jako protiváhu k převážně mužskému obsazení hry. "Režisérovi se líbila, vypadá krásně na jevišti," zmínil Glaser a doplnil, že spolupráce vznikla velmi jednoduše. Připomněl, že podobně prostě vstoupila do divadla před několika lety i současná herecká hvězda Jiří Mádl. "Měli jsme ho kdysi v komparsu v Českém Krumlově," uvedl šéf činohry jihočeského divadla a připojil, že to bylo ještě v době, kdy nikdo netušil, jak bude Jiří Mádl dnes úspěšný.

Aneta se s podporou rodiny věnuje hudbě a zpěvu od malička. Nejprve hrála v hudební škole na klavír, později na kytaru. "Potom zjistili, že dcera dobře zpívá a začala chodit k proferce na hodiny zpěvu," uvedl otec mladé soutěžící Michal Galis. "Od dvanácti let vystupovala s Yamaha bandem, kde byla jednou ze čtyř zpěvaček," doplnil Galis. Na repertoáru tehdy dokonce měla i písničky, které se dnes objevují v Superstar. "Podporovali jsme ji, především žena, která hodně fandí populárnímu zpěvu," zmínil k počátkům pěvecké kariéry své starší dcery Michal Galis.

Další Anetina cesta vedla do studentské kapely Muchslet. „Všimli jsme si, že dobře zpívá, a nabídli jí, ať si s námi zahraje na školní besídce. Když jsme společně začali zkoušet, bylo to něco úžasného. Proto hned získala místo ve skupině,“ říká k objevu talentované zpěvačky kytarista Ondřej Kašpárek.
Aneta je podle něj výjimečná svým velkým citem pro hudbu, který v ní vypěstoval otec vyznávající blues a soul. „Ví, jak písně zazpívat a prožít, má jak se říká obrovský feeling, je otevřená a temperamentní,“ komentoval Anetiny pěvecké kvality. První a druhá řada Superstar minuly vycházející pěveckou hvězdu, aniž by se o ně víc zajímala. Teď se sama přihlásila a vede si velmi úspěšně. "Moje žena je nadšená, doufáme, že dcera postoupí co nejdále," řekl k Anetinu tažení v soutěži před začátkem semifinále Michal Galis.

Semifinalistka Superstar se vedle zpěvu věnovala dva roky volejbalu a jeden rok basketbalu, ale v pomyslném souboji sport versus zpěv nakonec měl navrch zpěv.

Po třech večerech se nyní čtyřiadvacítka semifinalistů zúžila na dvanáctku finalistů SuperStar. Ti se utkají o úplného vítěze při finále. "Soutěž opustí v prvních dvou finálových kolech vždy dva soutěžící. Jeden zástupce české strany s nejnižším počtem hlasů a jeden zástupce slovenské strany s nejnižším počtem hlasů. Od třetího finálového večera již budou soutěžící opouštět soutěž po jednom bez ohledu na pohlaví či státní příslušnost," uvedl k vyvrcholení soutěže Kotalík.

20.10.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

Zmizela smrková kulatina za padesát tisíc

Jiří Vávra a jeho dýně, která vážila 66,4 kilogramu.

V Netolicích vyrostla obří dýně

Co ve středu s volným časem?

Jindřichohradecko/ANKETA/ - Kina, přednášky nebo výtvarné dílny. Taková je středeční nabídka Jindřichohradecka pro volný čas.

Představujeme prvňáčky z 2. základní školy v Jindřichově Hradci

Jindřichův Hradec - Každý týden vám představíme prvňáčky ze základních škol na Jindřichohradecku. Dnes jsou to děti z 2. základní školy v Jindřichově Hradci.

Na Hradecku ve středu zavřou tři čtvrtiny praktických lékařů

Jindřichův Hradec /ANKETA/ - Ve středu bude stávkovat většina praktických lékařů. I na Jindřichohradecku.

Hasiči viseli na lanech, cvičili evakuaci

Husinecká přehrada - Řidiče projíždějící včera dopoledne po hrázi Husinecké přehrady zarazil pohyb hasičů.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení