Ani na začátku příštího roku o něj nebudou lidé ochuzeni. Jak informoval místostarosta Zdeněk Mráz, radní již schválili souhlas vlastníka pozemku s provedením ohňostrojové práce. „Jedná se o to, že rada souhlasila s odpálením novoročního ohňostroje, ke kterému dojde 1. ledna v 18 hodin,“ vysvětlil.

Ohňostroj, který bude připravovat firma z Kaplice, bude s hudebním podkresem a potrvá přibližně deset minut. Celkové náklady se tentokrát vyšplhají na zhruba 80 tisíc korun. Místostarosta dále uvedl, že ohňostroj je odpalován elektronicky a jeho příprava trvá šest až osm hodin. Část rachejtlí a efektů bude odpálena z ochozu věže Staré radnice, další pak z chodníku podél Zlaté stoky za Jindřichohradeckou bránou.

„Věříme, že náš ohňostroj potěší v novém roce opět víc lidí, než kolik má Třeboň obyvatel,“ poznamenal Zdeněk Mráz a upozornil tak na událost z roku 2015, kdy v Třeboni provedli oficiální sčítání diváků a došli k neuvěřitelnému číslu 9624 osob. V Třeboni žije necelých 8,5 tisíc obyvatel.