Druhý ročník soutěžního klání Třeboň poetická, na kterém svedou souboje recitátoři a divadla poezie, je stále otevřený všem zájemcům. Ti, kteří by se před publikem rádi pochlubili přednesem básní, se mohou hlásit až do 4. března, divadelní soubory s hrami založenými na poetických textech už jen do 14. února. Cenami se pro vítěze z obou kategorií stane postup na letošní, v pořadí již 55. ročník podobně zaměřené přehlídky Wolkrův Prostějov.

Více informací o Třeboni poetické poskytl Vít Pávek ze Suchdolského divadla, které festival pořádá společně s třeboňským Informačním a kulturním střediskem. „Soutěž se koná ve dnech 16. a 17. března. Možná ji ještě o den prodloužíme, záleží to ale na počtu přihlášených účastníků,“ vysvětlil Pávek.

Do postupové přehlídky divadla poezie a uměleckého přednesu se podle jeho slov mohou hlásit zájemci z celých jižních Čech. „Podmínkou je, aby vystupující členové ukončili devátou třídu základní školy nebo odpovídající třídu víceletého gymnázia. Horní věková hranice není stanovena. Soutěžící potom budou podle věku rozděleni celkem do třech kategorií,“ sdělil Vít Pávek.

Své přihlášky můžete zasílat na e-mailovou adresu pořadatelů pavek.vita@seznam.cz. Více informací o Třeboni poetické je k nalezení na webu divadlo.suchdol.cz, popřípadě k doptání na telefonním čísle 602 806 508