Po koncertě poskytl Deníku bubeník Tomáš Staněk, přezdívaný Jugi, rozhovor o novinkách v kapele.

Naposledy jsme spolu mluvili v říjnu loňského roku v Kulturním domě Jitka v Jindřichově Hradci, ale od té doby došlo ve vaší kapele ke změněně.
Je to tak, odešel náš francouzský kytarista. Věčné cestování v českém prostředí pro něj bylo dost obtížné. Často se stalo, že si neměl po koncertě v horní dolní ani s kým pokecat. Cítil se tedy osamělý. Sice jsme v kapele mluvili anglicky, ale občas, když jsme si v hospodě dali pár piv, tak jsme se vrátili k češtině. Rozhodl se kapelu opustit a my to pochopili a přijali.

Ale sehnali jste náhradu.
Našeho benjamínka Tomáše „Volta“ Vohradského, který je z Liberce. Seznámili jsme se s ním v rockovém klubu Vlak, kde dělá dramaturga, kam nás pozval koncertovat. Se svou kapelou hrál před námi a nám se zalíbil. Hlavně jsme si s ním rozuměli, což je pro kapelu důležité. Přece jenom, když pak spolu sedíte šest hodin v dodávce, tak si musíte povídat. Navíc umí hrát na kytaru a dobře zpívá, byla to jasná volba.

Kdy s vámi začal hrát?
Na plno s námi hraje od půlky května.

A co kontakt s vaším bývalým kytaristou?
Jsme přece kámoši, takže kontakt udržujeme neustále. Už si založil kapelu spolu s několika cizinci žijícími v Praze. Guillaume nikdy o slávu moc nestál. Jen si chce občas zazkoušet a občas zakoncertovat. Zrovna tento čtvrtek jsme na jeden z jejich koncertů pozvaní. Půjdeme.

Na internetu jsem se dočetla o soutěži pro vaše fanoušky, mohl bys to uvést na pravou míru, jak bude vypadat?
Zatím jsme o tom nikde moc nemluvili, ale základem bude to, že chceme, aby si fanoušci vybrali jakoukoliv naši písničku, pak si ji secvičili, zahráli nebo zazpívali. Video pak nahrají na youtube, my se na odkazy podíváme, zjistíme, odkud soutěžící jsou a těm nejlepším zavoláme a pozveme je na náš koncert, kde zrealizujeme společnou show.

V roce 2009 jste vydali desku s názvem Autoportrét, chystáte už další?
Co se týče skládání, jsme malinko ve skluzu. Trošku nás zbrzdila výměna kytaristy. Týden jsme Volta učili naše staré songy, místo práce na novém materiálu. Teď ale chystáme několik soustředění po sobě, kde budeme poctivě skládat novinky. Nechceme album uspěchat. Chceme, aby to byla bomba.

Ale určitě se mohou fanoušci těšit na koncertní šňůru.
Tak to každopádně, i když teda zatím nemáme v plánu Jindřichův Hradec, tak bych rád pozval fanoušky třeba do Pelhřimova. Připravujeme si ale půdu také na Slovensku, ve městech jako Trenčín nebo Bratislava. Zatím je to ve stádiu úvah. Na jaře se tam chystáme koncertovat spolu se slovenskými kapelami, to je nejlepší model, jak se prosadit v místě, kde Vás zatím moc lidí nezná.

V letních měsících jezdíte hrát také hodně na hudební festivaly. Zajímalo by mě, jestli pro vás znamenají něco víc?
Budeš se divit, ale někdy preferujeme menší koncerty jako například tady v Deštné. Vyplývá to z nátury kapely. Když jsou lidé blíž stagi, můžeme si navzájem předávat energii. Na velkých festivalech je to o něco těžší. Lidé jsou jednoduše dál, za zábranami, navíc ještě všude straší securiťáci.

Lucie Schmiedová