Ani nepříjemný mráz nezabránil o sobotním odpoledni rodičům s dětmi v maškarních kostýmech, aby se vypravili do tělocvičny TJ Slovanu na tradiční dětský karneval.

Celý barevný rej na dřevěných parketách zahájili svým divadelním maňáskovým vystoupením žáci 5. základní školy v Jindřichově Hradci.
Po velkém potlesku dětí i dospělých se halou rozezněly tóny dětských hitovek, třeba Holky z naší školky nebo vždycky oblíbená Mašinka. To stačilo, aby se parket během mrknutí oka zaplnil stovkami nejrůznějších masek.

K vidění byly nejrůznější taneční kreace a také přehršle masek. Nebylo ničím neobvyklým, že uprostřed sálu se roztančila beruška s malým policistou a o kus vedle zase drsní kovboj nebo pirát prováděli princezničky v růžových nadýchaných šatech.

Když se přestalo tančit, děti se nadšeně vrhly na různé soutěže o sladkosti. V jedné z her musely malé maškary například házet míčky do otevřených úst kočky, namalované na kartonu.

Podle Naděždy Hradilové z tělovýchovné jednoty Slovan bylo chvíli po začátku prodáno už více než čtyři stovky lístků, z toho téměř polovinu tvořily vstupenky pro děti.

„Celé hravé odpoledne je střídavě vyplněno různými soutěžemi a disciplínami o drobné sladké ceny, které si pro děti připravily naše cvičitelky, a diskotékovými písničkami,“ uvedla Hradilová s tím, že do programu karnevalového odpoledne jsou zařazena i čtyři vystoupení. „Mezi nimi je aerobik, step aerobik a humorné vystoupení žáků 5. základní školy. Jde o jakousi rozcvičku ze školních hodin tělesné východy,“ vysvětlila Naděžda Hradilová.
Bál maskovaných dětí se koná každoročně. Jedná se o dobrovolnou činnost cvičitelek tělovýchovné jednoty.

„Jako pořadatelé jsme moc rádi, že se nakonec ukázalo tolik dětí i s doprovodem rodičů,“ uzavřela Hradilová.