Lístky na vystoupení, které se uskuteční 8. srpna v třeboňském zámeckém parku, jim darují pořadatelé a Jihočeský kraj. Poděkují jim tak za jejich nasazení při velké vodě.

Během povodní zaznamenali hasiči více než 700 výjezdů. Policie hlídala evakuované domy, armáda pomáhala hasičům. Krajská mluvčí Kateřina Koželuhová ocenila i práci krizových štábů obcí, zdravotních záchranářů a Český červený kříž za humanitární pomoc i rozdělování úklidových prostředků ve vyplavených oblastech.

„Všichni se v boji s vodním živlem ukázali jako nezmaři. Pomáhali poškozeným rodinám vyrovnávat se s nastalou nenadálou situací, rušili své dovolené, pracovali ve dne v noci. Jsem proto rád, že jsme se dohodli s organizátory koncertu a můžeme alespoň některým poděkovat pozváním na příjemný koncert v krásném prostředí Třeboně,“ řekl jihočeský hejtman Jiří Zimola.

Klasika v parku

Letošní ročník festivalu Léto v Třeboni nabízí unikátní setkání jihočeské folkové kapely Nezmaři s Jihočeskou komorní filharmonií a Třeboňskými pištci. V zámeckém parku tak 8. srpna od 20 hodin zazní pod širým nebem jihočeská klasika.

,,Jsem rád, že se v této situaci nestává jen koncertem, na který se těšíme. Slovo klasika by mělo mít i ten význam, že když je potřeba pomoci, tak prostě pomůžeme. Že to je klasika,“ vysvětlil za organizátory Pavel Barnáš důvody, proč sdružení Okolo Třeboně věnovalo 150 lístků z celkových tří stovek.