Divadelníci si zakládají víc na prostředí než na tom, aby byli účinkující schováni před deštěm. Diváci jsou většinou ochotni vytrpět pod deštníky či v pláštěnkách i mokrou variantu.

Zámecké nádvoří

Na nadcházející víkend 4. a 5. července je připraveno na zámeckém nádvoří vystoupení Jindřichohradecké činohry. Poprvé se zde využije nového městského zastřešeného pódia. „Pódium použijeme ale bez zastřešení. Diváci by byli ochuzeni o kulisu a atmosféru zámku, nevypadalo by to hezky,“ uvedl za pořadatele činohry Antonín Kaška. Podle něj budou herci hrát i při jemném dešti. Pokud se rozprší hodně, a ani po půl hodině pršet nepřestane, tak se představení zruší.

Folková růže

Další tradiční jindřichohradecký festival Folková růže se uskuteční od 10. do 12. července.
„Zastřešené pódium používáme každý rok. Letos při jubilejním 15. ročníku využijeme nového krásného pódia od města,“ uvedl spolupořadatel a zakladatel festivalu Miloslav Vokáč.

Stálé posluchače tohoto festivalu počasí neodradí. Jsou již zvyklí i na deštníky nebo pláštěnky.

Pódium na nádvoří ještě zůstane. „Pak se využije také 14. července na taneční a hudební vystoupení Inkukuleko Yabatscha a hosté,“ uvedla vedoucí jindřichohradeckého odboru kanceláře starosty Jana Říhová.
Okolo Třeboně

Na letošním ročníku Okolo Třeboně bylo skutečně počasí jako „na objednávku“. Návštěvníci využívali stínu přístřešků u některých stánků na nádvoří zámku a pivovaru nebo pod roztaženými velkými slunečníky na pivovarské terase.

„Měli jsme zajištěný termín, kdy se očekávalo dobré počasí. Vycházeli jsme z dlouhodobé předpovědi našeho osvědčeného meteorologa,“ řekl s úsměvem ředitel a dramaturg multižánrového festivalu Okolo Třeboně Pavel Barnáš. I přes uvedené pozitivní předpovědi si Pavel Barnáš pravidelně zajišťuje zastřešená pódia na všech scénách festivalu. Zvukařům a aparatuře by se deštivé počasí rozhodně nelíbilo.

„Když tu byl Hradišťan s Pavlicou naposledy, celý koncert propršel. Chtěli jsme je slyšet, tak jsme to vydrželi pod deštníkem,“ vzpomínal jeden z letošních návštěvníků festivalu. Byl rád, že je tentokrát slyšel v příjemnější atmosféře.

Na další scéně festivalu Okolo Třeboně na nádvoří Pivovaru Bohemia Regent si pořadatelé festivalu pronajímají kryté pódium od Technických služeb města Třeboně.

„Poslední roky vše platíme. Dřív, když převzalo záštitu nad festivalem město Třeboň, neplatili jsme pódium vždycky,“ vysvětlil Barnáš.