Předchozí
1 z 5
Další

Vlastimil Matej sbírá pivní lahve od svých šesti let. „Už v té době mě pivo zajímalo. Asi i proto, že jsme bydleli na sídlišti přímo nad pivovarem,“ říká současný sládek pivovaru Dudák. Do pivovaru se hlásil na brigádu od svých 17 let a jeho sense mu vyplnil v roce 2008. V té době studoval na VŠE, kde témata seminární, bakalářské a diplomové práce volil tak, aby psal o něčem, co ho zajímá – o pivě a o všem, co se kolem tohoto národního nápoje točí. Na své začátky vzpomíná s úsměvem a nadhledem.

Foto č. 1

„Do pivovaru jsem během studia chodil na brigádu nejen každé léto, ale i celoročně každý pátek na stáčení soudků. Díky volné pozici manažera kvality a příslibu, že si pivovarské vzdělání doplním, jsem do pivovaru v roce 2012 nastoupil,“ pokračuje Vlastimil Matej. Byla to dobrá volba pro obě strany.

Foto č. 2

Po kombinované formě studia na pražské Střední škole potravinářských technologií v oboru Technologie výroby piva maturoval v roce 2015. To už se začínal kromě laboratoře věnovat aktivně i podsládkování.

Foto č. 3

Po jmenování sládka Dušana Krankuse ředitelem v roce 2017 si ho právě nový ředitel vybral jako svého nástupce. „Což je pro mě obrovská čest s ohledem na to, že jsem se stal teprve devátým sládkem strakonického pivovaru za posledních 130 let. Výroba piva je krásný a díky pivovarským kvasinkám i živý proces s velkým podílem lidské práce, které si opravdu vážím s ohledem na to, že většina zaměstnanců pivovaru u nás pracuje již desítky let a i přesto (nebo právě proto) je ta práce baví. Tak jako mě.“

Foto č. 4

„Což je pro mě obrovská čest s ohledem na to, že jsem se stal teprve devátým sládkem strakonického pivovaru za posledních 130 let. Výroba piva je krásný a díky pivovarským kvasinkám i živý proces s velkým podílem lidské práce, které si opravdu vážím s ohledem na to, že většina zaměstnanců pivovaru u nás pracuje již desítky let a i přesto (nebo právě proto) je ta práce baví. Tak jako mě.“

Foto č. 5