VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: DAČICE

Dům dětí u Dyje změní místo

Dačice – Město bude spolupracovat s krajem na výstavbě nového domu dětí a mládeže. Dačičtí radní schválili záměr společné spolupráce města a Jihočeského kraje, který je zřizovatelem domu dětí. Sdělil to starosta Dačic Karel Macků.

Za úvěrový podvod čeká ženy soud

Dačicko – Třiašedesátiletá žena z Dačicka se dostala do křížku se zákonem, když podle policejní mluvčí Hany Millerové vloni v listopadu obchodní zástupkyně společnosti poskytující takzvané Fajn půjčky požádala o úvěr. 

Strážníci začnou v Dačicích opět nasazovat autům botičky

Jindřichohradecko – Po třech letech se strážníci v Dačicích opět vrátí k nasazování botiček u špatně parkujících vozidel.

Poruchy na vodovodních řadech jsou častější

Dačicko – Od počátku roku zaznamenali a opravili pracovníci vodárenské společnosti ČEVAK na Dačicku již sedmnáct poruch na vodovodních řadech. Informovala o tom vedoucí marketingu a komunikace společnosti Jitka Kramářová.

Dačičtí hasiči chtějí zachránit unikátní historickou cisternu

Dačice – Sbor dobrovolných hasičů z Dačic zapůjčil do expozice hasičského muzea v Bechyni unikátní automobil. Ten je vystaven v nálezovém stavu a nyní se hledá sponzor pro rekonstrukci vozidla.

Nově uloženou daň při prodeji parcel zaplatí město

Dačice – Stavebníci, kteří si hodlají koupit stavební parcelu a nejsou plátci DPH, musejí od letošního roku počítat s tím, že se nákup může prodražit. Od 1. ledna je totiž zatížen 21 procentní sazbou DPH, od které byl prodej parcel v minulosti osvobozen.  

OBRAZEM: Živý betlém v Dačicích

Dačice - Ve dvou představeních se 22. a 23. prosince představili opět po roce ochotníci z dačických souborů TYL a Tyláček pod vedením režisérky Naděje Jahelkové (85let) v živém betlémě na Palackého náměstí v Dačicích.

Rodiče neposílali dítě do školy

Dačice – Celkem 618 vyučovacích hodin za poslední dva školní roky zameškal školák, který nyní bydlí na Dačicku. Jeho rodiče nyní čelí podezření, že nezletilé dítě vystavili nebezpečí zpustnutí tím, že ho neposílali do školy.  

Otec dluží dcerám na výživném

Dačice – Zapomnětlivý otec (nar. 1956) z Dačic na Jindřichohradecku si od července 2014 do listopadu 2015 neplnil zákonnou vyživovací povinnost na své dvě dcery.

Nová hala by spolkla půlku rozpočtu

Dačice – I když je v Dačicích hned několik sportovních hal a tělocvičen, ani jedna svými parametry neodpovídá požadavkům pro sporty, jako je třeba florbal, které jsou u Dyje oblíbené a úspěšné. 

Sezona v dačickém íčku lámala rekordy

Dačice – Infocentrum Dačice má za sebou již dvanáctou turistickou sezonu, která byla podle vedoucí odboru kultury městského úřadu Naděždy Mastné nejlepší v historii íčka u Dyje.

Pomník i kašna by mohly změnit místo

Dačice – Kancnýřův sad na Palackého náměstí v Dačicích je centrem řady kulturních akcí. Nyní ho čeká revitalizace, jejíž budoucí podoba byla tématem diskuse občanů s vedením radnice u Kulatého stolu v rámci projektu Zdravé město Dačice. 

Kulturní středisko už nebude samostatné

Dačice – Šestatřicet bodů měli dačičtí zastupitelé na programu na středečním veřejném zasedání, které se protáhlo do nočních hodin.  

Kradl na hřbitově měděné urny a jednu dokonce rozbil

Dačice – 32letý Jiří S. loni v létě odcizil na hřbitově v Dačicích z hrobu dvě měděné urny, které odtrhl od přišroubování. Došlo k odlomení dna jedné z nich a k vysypání ostatků. Třetí urnu poškodil.

Bankomat v Dačicích zloději odolal

Dačice – Již od víkendu je bankomat společnosti GE Money Bank na Palackého náměstí v Dačicích mimo provoz. 

Záchranáři často čelí slovním útokům

Dačicko – Záchranáři jedou pomáhat a nakonec zůstává nepříjemný pocit, neboť člověk v ohrožení života jim začne spílat a někdy i zaútočí.  

Objížďky kvůli opravám už brzy skončí

Jindřichohradecko – Dobrou zprávou pro motoristy je, že by se měly blížit ke konci některé uzavírky silnic na Jindřichohradecku. 

U kulatého stolu v Dačicích kruhový objezd neprošel

Dačice – Nechat podobu Palackého náměstí v Dačicích tak, jak v současné době je, a nebo v dolní části vybudovat kruhový objezd. To jsou dva hlavní názory, které převládaly při dalším kulatém stole Zdravého města Dačice, na kterém se sešlo přes osm desítek občanů.  

V Cizkrajově se bojovalo 
o titul „Železný hasič“

Cizkrajov – Sáhnout si až na dno sil museli v sobotu profesionální i dobrovolní hasiči, kteří se sešli v Cizkrajově na Dačicku. 

Hasiči v domě zkoumají příčiny požáru

Dačice – Vyšetřování tragického víkendového požáru 
v domě v centru Dačic, při kterém zemřela osmdesátiletá žena, v pondělí pokračovalo. 

Kůrovec devastuje lesy na Dačicku

Dačicko – O kůrovcové kalamitě, kterou lidé za posledního půl století nepamatují,
v současné době hovoří lesníci na Dačicku. 

Dačický hasič Poukar sbírá vavříny v doma i ve světě

Dačice – Mimořádně úspěšný sportovní rok zažívá Jaroslav Poukar z Dačic, jenž závodí v nejtěžší hasičské disciplíně TFA – Toughest Firefigther Alive, jež je v České republice známa jako Nejtvrdší hasič přežije.  

Jemnický vodojem v Dačicích prochází kompletní očistou

Dačice – Výměnu některých částí a kompletní očistu Jemnického vodojemu ve středu dokončí zaměstnanci vodohospodářské společnosti ČEVAK.

Nemocnice v Dačicích otevře v pátek dveře veřejnosti

Dačice – Kdo si chce prohlédnout změny, jaké se odehrály za uplynulý rok v dačické nemocnici, může dnes zavítat na Den otevřených dveří.

AKTUALIZOVÁNO

OBRAZEM: V Kostelním Vydří se utopilo auto

Kostelní Vydří - Řidička, která sjela ve středu večer s autem do rybníka, může hovořit o velkém štěstí.

Kulturní stánek u Dyje dostane větší kapacitu

Dačice – Šest desítek občanů se zapojilo do diskuse ohledně rekonstrukce dačického městského kulturního střediska, které se věnoval další Kulatý stůl v rámci projektu Zdravé město Dačice. 

U Lipolce havaroval kamion s kládami

Lipolec - Kamion s nákladem dřeva havaroval v pondělí pár minut po deváté hodině ranní u Lipolce na Dačicku. 

Dřevo na lávce napadla houba

Dačice – Lávku přes řeku Dyji, respektive její stav posuzovali experti kvůli podezření z napadení dřevokaznými houbami.  

Kulturní středisko zůstane

Dačice – Nižší účast dačických zastupitelů poznamenala ve středu hlasování o zrušení příspěvkové organizace Městské kulturní středisko (MěKS) a její začlenění přímo pod město. Návrh podle starosty Karla Macků (KDU-ČSL) neprošel o jeden hlas.

Hasiči u Dyje mají nové vybavení

Dačice – V těchto dnech se dobrovolní hasiči z Dačic a místních částí dočkali doplnění vybavení. 

Kvůli stavu silnic sepsali občané petici

Staré Hobzí – Hned pět místních komunikací zrekonstruovala obec Staré Hobzí na Dačicku za přispění dotací z Evropské unie. 

Na hladině se objevila velká olejová skvrna

Horní Slatina – Možná až dvacet litrů vyjetého oleje někdo vylil do požární nádrže 
v Horní Slatině na Dačicku.  

V Dačicích odvolali šéfa městského kulturního střediska

Dačice – Ředitel Městského kulturního střediska Dačice Oldřich Svoboda bude k 31. červenci končit. 

OBRAZEM: Soutěž hasičů v Peči

Peč - Sobotní hasičské soutěže v Peči na Dačicku se zúčastnilo  jedenáct družstev mužů a pět týmů žen.

OBRAZEM: Hasiči v Malém Pěčíně slavili 90. výročí

Malý Pěčín – Malopěčínský víceboj doplnil sobotní program oslav 90. výročí založení Sboru dobrovolných hasičů v Malém Pěčíně.

Dačice čeká uzavírka mostu přes Dyji

Dačice – Od pondělí je naplánovaná uzavírka dačického mostu přes řeku Dyji, který čeká rekonstrukce. 

Opilec napadal ženu a syna, ti před ním skočili z okna

Dačice – Hororový případ domácího násilí se před časem odehrál na Jindřichohradecku. Soudní dohru však mít nebude, poškození nedali souhlas ke stíhání pachatele. Svého manžela a otce v jedné osobě.

Startovací byt čeká na mladé nájemce

Dačice – Do 12. června do 13 hodin mohou zájemci podat svou nabídku na pronájem startovacího bytu v Dačicích v Bratrské ulici. 

Kdosi u Olšan otrávil trojici krkavců

Jindřichohradecko – Kdosi v dubnu v lese za obcí Olšany na Jindřichohradecku usmrtil tři krkavce velké, patřící mezi ohrožené druhy ptáků.

V Dačicích zkoušeli odvody

Dačice – Desítky let jezdili branci z Dačic a okolí k odvodu do Jindřichova Hradce. Po profesionalizaci naší armády a zrušení základní vojenské služby se přestaly provádět i odvody.

Grantová politika má nová pravidla

Dačice – Zásady poskytování podpor města různým zájmovým a sportovním organizacím bude jedním z bodů programu středečního veřejného zasedání zastupitelů v Dačicích.

Vzala obraz z první
poloviny 20. století

Jindřichohradecko - Přinášíme aktuální krimizprávy z regionu. 

V dačické nemocnici skončil zákaz návštěv

Dačice - Dobrou zprávou pro pacienty dačického špitálu a jejich příbuzné je, že o víkendu budou fungovat normální návštěvy. 

Zdravé město v Dačicích pokračuje

Dačice – Plán zlepšování Zdravého města Dačice 2015 a místní Agenda 21 je nástrojem, který pomáhá přehledně formulovat, jakého zlepšení chce město v projektu dosáhnout.

Spolky mohou žádat o dotaci

Dačice – Na podporu činnosti nejrůznějších dačických spolků je v letošním rozpočtu města vyčleněno 270 tisíc korun. 

Do Dačic dorazilo darované hasičské auto ze Švýcarska

Dačice Požární auto z partnerské švýcarské obce Urtenen-Schönbühl je již doma v Dačicích. 

Výstavba nové sportovní haly se zase o krok přiblížila

Dačice – Dačickým sportovcům, kteří potřebují pro své aktivity sportovní stánek s odpovídajícími parametry, se jejich sen zase o krok přiblížil.  

Napadená žena skončila se sádrou na ruce

Dačicko – Policisté odložili případ z konce loňského roku, kdy agresor (44 let) na chodbě bytu napadl svoji družku.

Dotace půjdou na památky

Dačice – V prosinci tohoto roku končí platnost již pátého Programu regenerace městské památkové zóny Dačice a kvůli zachování možnosti dalšího čerpání finančních prostředků ze státního rozpočtu je nezbytné připravit program nový, a to na období let 2016 – 2019.

Pevná a mobilní stěna ochrání Dačice před velkou vodou

Dačice – Většina Dačičáků má stále v paměti povodně před devíti lety, kdy se rozlilo koryto Dyje a živel ukázal svou sílu. Vápovka a lokalita od vlakové zastávky až po lávky se ocitla pod vodou.  

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT