VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: DAČICE

AKTUALIZUJEME

U Budče se převrátil kamion s rybami

Budeč - Ve čtvrtek ráno u Budče na Dačicku havaroval kamion převáženící ryby.

Zloděj odcizil krycí kameny 
ze zdi židovského hřbitova

Olšany – Neznámý zloděj navštívil v dubnu židovský hřbitov v Olšanech u Studené a zajímal se o kamenné desky na hřbitovní zdi.

V Dačicích chystají rekonstrukci další důležité komunikace

Dačice – Obyvatele Dačic čeká v budoucnu další zásadní rekonstrukce, a to ulic Vlašská, Komenského, Tyršova a náměstí Republiky, tedy silnice vedoucí od kostela směrem na Kostelní Vydří.

Dačice rozdělily peníze pro mládež

Dačice – Poskytnutí grantu na volnočasové aktivity dětí a mládeže na roky 2013 až 2015 bylo jedním z důležitých bodů  středečního veřejného zasedání dačických zastupitelů.  

Ze zámku ukradli starožitný nábytek

Staré Hobzí – V době od úterý 9. dubna do čtvrtka 11. dubna se dosud neznámý pachatel vloupal za použití násilí do zámku ve Starém Hobzí na Jindřichohradecku.

Dačičtí mohou nově třídit bioodpad do hnědých popelnic

Dačice – Ve zkušebním provozu je zatím ve městě umístěno na 120 hnědých popelnic na ukládání bioodpadu.

Dačice zažijí první farmářské trhy

Dačice – Zatímco v Jindřichově Hradci nebo Třeboni již obyvatelé mohli využívat nákupu čerstvých produktů na farmářských trzích vloni, v Dačicích budou mít tuto sobotu premiéru.  

Budova školy slouží seniorům

Cizkrajov – Osud cizkrajovské základní školy poznamenala smutná událost, když se na školním výletě málem utopil žák Filip Němec a utrpěl trvalé následky, které nejenom jemu, ale celé rodině obrátily život vzhůru nohama.  

Denní stacionář je zase o krok blíž

Dačice – Záměrem vybudování denního stacionáře pro postižené se zabývali na svém posledním zasedání i radní města a dali mu zelenou.

Radnice se sportovci hledá kompromis

Dačice – Podle radnice by mohlo být pro sportovce, kteří požadují novou halu odpovídající parametrům pro některé druhy sportů, kompromisem využívat halu při střední integrované škole.  

Obyvatele Dačic nejvíc tíží doprava

Dačice – Deset nejpalčivějších problémů se ve středu podařilo pojmenovat na Fóru Zdravého města Dačice, kterého se zúčastnilo 106 občanů.  

Sportovci v Dačicích o dotaci určitě nepřijdou

Dačice – Seriál rozhovorů s představiteli měst a obcí pokračuje tentokrát se starostou Dačic Vlastimilem Štěpánem. A témata se týkají nejenom letošních investic, ale i stále ožehavé otázky dopravní dostupnosti regionu a obchvatu města.  

Městský úřad zveřejnil platy všech vedoucích

Dačice – Na oficiálním webu města Dačice mohou návštěvníci nově najít platy vedoucích pracovníků městského úřadu.

Nákladní vůz zachytil o zastávku a zboural ji

Velký Pěčín – Minulý týden projíždějící nákladní auto zachytilo v místní části Dačic –  ve Velkém Pěčíně o zděnou autobusovou zastávku a částečně ji zbořilo.  

Stacionář pomůže postiženým smysluplně trávit čas

Dačice – Především rodiče postižených dětí, které ukončily povinnou školní docházku, usilují v Dačicích o vznik denního stacionáře pro osoby se zdravotním postižením.

Do Borku povede chodník

Dačice – Na 1,6 milionu korun bez DPH by mělo vyjít vybudování chodníku a lávky pro pěší do místní části města – do Borku.

Zastupitelé chtějí vysvětlit dopady navrhovaných změn u obchvatu

Dačice – Více času na dovysvětlení záměru projektanta ohledně změny územního plánu Dačic, týkající se obchvatu města, si vyžádali na středečním veřejném zasedání zastupitelé.  

Agresivní řidič hrozil pistolí

Dačicko – S drzým a mnohdy až agresivním chováním řidičů, vztyčeným prostředníčkem či významným ťukáním na čelo, se na silnici setkal snad už každý z nás. Ale 
k praktikám silničních pirátů na českých dálnicích to mělo většinou dost daleko.  

Řidič v BMW zablokoval jiného řidiče a vyhrožoval mu pistolí

Dačicko - Horké chvíle si prožil v neděli muž v octavii, za kterým jel agresivní řidič s tmavým BMW.

Úřad s úsměvem mají v Dačicích

Dačice – Městský úřad Dačice obdržel v závěru roku ocenění Úřad s úsměvem v 2. kategorii.

Práce na studenské čističce nestojí ani v zimním období

Studená – Do konce příštího roku by měla být úspěšně provedena modernizace čistírny odpadních vod ve Studené.

Dačice čekají tři zásadní investice

Dačice – Schodkový rozpočet ve středu večer schválili na veřejném zasedání zastupitelé Dačic, a to ve výši 128,6 milionu korun na straně příjmů a 150,2 milionu korun v části výdajové.

V Dačicích vzniknou nové stavební parcely

Dačice – Již příští středu budou zastupitelé Dačic schvalovat rozpočet města na příští rok.

Dačice mají vstřícný úřad

Jindřichohradecko – Mezi „skokany" v letošním srovnávacím výzkumu Město pro byznys se na jihu Čech dostaly Dačice, které vloni byly na 16. příčce a letos skončily na 6. místě.

Nejvíc Nováků je na Dačicku

Jindřichohradecko – Bezesporu každý jednoznačně na otázku, jaké příjmení je u nás nejčastější, odpoví: Novák.

Připomínky k parkování dostanou na stůl radní

Dačice – Všechny připomínky účastníků nedávné diskuse u kulatého stolu na téma parkování v Dačicích byly zaznamenány a nyní se s nimi bude pracovat dál.

Rozsah práce policie pod Javořicí se nezmění

Studená – Po pondělní schůzce vedení studenské radnice se zástupci policie je více jasno o nové podobě služby mužů zákona pod Javořicí.

Hrozil sebevraždou a mezitím popíjel

Dačicko – V neděli k večeru se obrátila na policii žena, že jí její bývalý druh (27 let) poslal SMS zprávu, ve které uváděl, že hodlá spáchat sebevraždu.

Svítili kradeným proudem

Český Rudolec – Muž (35 let) od  srpna 2010 do letošního února neoprávněně za pomoci prodlužovacího kabelu, který napojil do rozvodné skříně společných prostor domu, odebíral elektrickou energii mimo odběrné místo.

AKTUALIZUJEME

Při střetu aut zemřel člověk

Řečice - Ve čtvrtek v 9.30 hodin se u Řečice na Dačicku stala tragická dopravní nehoda.

Dačice chtějí být ohledně parkování vstřícným městem

Dačice – Možnost parkování na nevyužívané ploše na horním náměstí, zpoplatnění parkovacích míst na Palackého náměstí či zřízení odstavných parkovišť.

Jedenáct let vězení za vraždu v Dačicích

Dačice – Marcela Šedu (31) z Dačic včera soud uznal vinným zločinem vraždy. Uložil mu 11 let do věznice se zvýšenou ostrahou. Obžalovaný se na místě odvolal.  

Dačičáci si mohli zasadit svůj strom

Dačice - Zasaď si svůj strom je název středeční akce v Dačicích.

Po rekonstrukci ulic přibyly 
 chodníky na posyp

Dačice – V operačním plánu zimní údržby místních komunikací v Dačicích, který v těchto dnech schválili radní města, jsou nově zařazeny zrekonstruované komunikace na Červeném vrchu a v Kapetově ulici.

Nová učebna: Relaxační místnost děti nabudí

Dačice – Za dveřmi učebny s názvem snoezelen se v dačické základní škole v Neulingerově ulici skrývá psychorelaxační místnost.

Dačická ambulantní rehabilitace svítí novotou

Dačice – Pacienti z Dačicka, kteří potřebují v rámci své léčby i rehabilitaci, mají od čtvrtka k dispozici nové ambulantní rehabilitační pracoviště v dačické nemocnici.

Na Dačičáky čekají od soboty Dny zdraví

Dačice – Zdravé město Dačice připravilo pro občany a návštěvníky města od soboty do čtvrtka kampaň Dny zdraví 2012, která je zaměřená na zlepšování zdravotního stavu obyvatel a je oslavou zdravého životního stylu v nejširším slova smyslu.

Z Dačic na Jemnici se nyní dá jezdit pouze po objížďce

Dačice – Tento týden začala úplná uzavírka křižovatky ulic Berky z Dubé a Jemnické, která potrvá zhruba šest týdnů.

Pacienti dostanou nové pracoviště rehabilitace

Dačice - Již ve středu odpoledne bude slavnostně otevřené nové ambulantní pracoviště rehabilitace v dačické nemocnici.

Lupič ve Studené přepadl a okradl dvě ženy

Studená - Neznámý pachatel přepadl v obci Studená v neděli 30. září  časně zrána dvě ženy.

Podatelna v Dačicích je nyní blíž občanům

Jindřichohradecko – Občané v Dačicích, pokud potřebují vyřizovat své záležitosti na podatelně městského úřadu, již nemusejí chodit do prvního patra.

Nový zastupitel Dačic Vít Svoboda je i radní

Dačice – Dačické zastupitelstvo má nového člena.

Na vydání pasu je možné se objednat

Dačice – Městský úřad v Dačicích rozšiřuje možnost objednat se dopředu na vyřízení záležitostí spojených s vydáváním nového občanského průkazu nebo cestovního pasu.

Řidič zastavil a pak vjel rovnou pod vlak

Dačice - V pátek ráno se stala vážná dopravní nehoda na železničním přejezdu v Družstevní ulici v Dačicích.

Hasiči krotili ve vedru plameny, teď hlídají vodu

Jindřichohradecko – Několik dní trvající vedro a sucho dávaly předpoklad, že by se mohlo naplnit víkendové varování hasičů. Teď sice vedra pokračují, ale střídají je vydatné bouřky. Ty zatím na Jindřichohradecku tolik neškodily.

Dačické nemocnici pomůže nadační fond

Dačice – Pořídit spirometr, tedy přístroj na vyšetření funkce plic pacienta, je úkolem Nadačního fondu Nemocnice Dačice pro letošní rok.

Dačické koupaliště zahájilo letní sezonu

Dačice – Parné, takřka letní počasí doslova vyzývá k návštěvě koupaliště. Příznivé předpovědi využili provozovatelé dačického vodního parku a o víkendu měli otevřeno.

Pod vlivem drog zavraždil v Dačicích známého

České Budějovice – Krajský soud uložil  Marcelu Šedovi z Dačic za zločin vraždy jedenáct let do věznice se zvýšenou ostrahou.  

Fotbalisté Dačic slaví historický úspěch

Dačice – Fotbalisté Dačic to dokázali. Poprvé v klubové historii se totiž probojovali mezi jihočeskou elitu. O svém triumfu v I. A třídě sk. B rozhodli svěřenci trenéra Tomáše Krejči a jeho asistenta Františka Distla po vítězství nad zachraňující se Křemží 2:0. Poté už mohly naplno propuknout oslavy zaslouženého postupu, který se do této doby ve městě u Dyje ještě nikomu nepovedl.

Aby obchvat Dačic prošel, radní končili

Dačice - Patnáct zastupitelů Dačic nakonec zvedlo ruku pro pokračování prací na studii obchvatu.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT