VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: SLAVONICE

Ve Slavonicích spadl strom

Slavonice - Sobotnímu silnému větru neodolal vánoční strom na slavonickém náměstí.

Vánoční jedle na plantáži zničil vandal

Jindřichohradecko – Na pětapadesát kavkazských a ojíněných jedlí, které na plantáži u Dešné na Slavonicku čekaly na vánoční trh, už jako vánoční stromeček neposlouží.

Policisté dopadli vařiče pervitinu

Slavonice - V síti kriminalistů uvízl muž (40 let), který čelí od minulého týdne obvinění za nedovolenou výrobu, přechovávání a distribuci drog.

Slavonice mladým moc nenabízí

Slavonice – Dvacetiletý Vojtěch Trčka studuje v Praze České vysoké učení technické a jak sám říká, je pyšný na to, že je Slavoničák.

Postřelený pes dožívá důchod v útulku v Jihlavě

Slavonicko – O tom, že za psa nese vždy odpovědnost jeho majitel, se přesvědčil muž z Českého Rudolce, kterému v srpnu utekla přes plot čtyřletá tosa inu. Tedy zástupce japonského dogovitého plemene.

Filmaři zůstali uvěznění na plošině

Slavonice/FOTO/ – Natáčení reklamy ve Slavonicích si v neděli po 4. hodině ranní vyžádalo zásah profesionálních hasičů z Dačic. Na filmařské plošině asi 20 metrů nad zemí zůstaly uvězněné osoby.

Ze dne na den vyměnil uniformu za cukrárnu

Slavonice – Vladimír Novotný ze Slavonic má za sebou první turistickou sezonu jako provozovatel cukrárny v centru města. Po sedmadvaceti letech práce u policie prakticky ze dne na den svlékl uniformu a vrhl se do podnikání.

O veřejnou diskuzi ve Slavonicích byl mizivý zájem

Slavonice – Na prstech jedné ruky se dal spočítat počet účastníků páteční veřejné diskuze k pracovnímu materiálu, respektive analýze revitalizačního konceptu města Slavonice.

Stát žene města a obce do dluhů, tvrdí starosta

Slavonice – V některých příhraničních regionech, kam patří i Slavonicko, se zvětšují rozvojové problémy, jako jsou zpomalování rozvoje infrastruktury území, snižování absolutního počtu a rozmanitosti pracovních příležitostí, nedostatečné podmínky pro kulturní a sportovní vyžití obyvatel.

Při přikládání na ženu vypadly hořící třísky

Slavětín – Úterní případ popálení ze Slavonicka by měl být varováním pro všechny před nadcházející topnou sezonou. Jak již Deník informoval, při přikládání do kamen utrpěla popáleniny jedna osoba.

Staré Město pod Landštejnem spláchla průtrž mračen

Staré Město pod Landštejnem/FOTO/ - Pondělní odpolední průtrž mračen se vyřádila v celé obci. Hasiči měli plné ruce práce s čerpáním vody a bahna. Neklidnou noc měla i řada obyvatel obce.

Vtipálek u Slavonic přetřel turistické značky

Slavonicko – Ten, kdo se v posledních dnech vydal podle mapy po červené turistické značce ze Slavonic na Landštejn, musel být zmatený.

Automobilové závody zkomplikují dopravu

Jindřichohradecko – Rekordní počet posádek se přihlásil na Rally Vysočina, která odstartuje v sobotu 16. července z Českého Rudolce.

Slavonické infocentrum odbaví na pět set dotazů týdně

Slavonice - V dalším díle seriálu o infocentrech se dnes představí slavonické "íčko".

Nebezpečí: trhliny na trati z Kostelce do Slavonic

Kostelec, Slavonice - Drážní inspekce už čtyři roky železničáře marně upozorňuje na vážné závady na trati.

Muž ukradl kola a potom inkasoval nálezné

Dešná – Policisté ze Slavonic odhalili muže (41 let), který vloni v říjnu na kraji lesa u Dešné odcizil dvě odložená jízdní kola.

Muž odebíral na černo elektriku

Slavonice – Policistům ve Slavonicích se podařilo na základě místních znalostí odhalit muže (49 let), který byl od dubna roku 2009 neoprávněně napojený do rozvodné elektrické sítě.

Opravený kostelík v Maříži bude poutat návštěvníky

Slavonice – Kostelík v Maříži získává novou podobu.

Rekonstrukce čistírny dá zelenou výstavbě domů

Slavonice – Rekonstrukce čistírny odpadních vod (ČOV) ve Slavonicích začala už v srpnu. Po dokončení by se měla zvýšit kapacita zařízení nad 2500 obyvatel.

Samorosty tvoří příroda, já je jenom hledám

Slavonice – Svět dřevěných postav, ptáků, zvířat a nejrůznějších nástrojů i předmětů vás čeká v hájence na konci Slavonic. Svět lidské fantazie a krásy přírody. A není to jen tak zapomenutý svět, protože se objevil například ve filmech Cesta z města, Pelíšky nebo v Toulavé kameře.

Utajená místa ve Slavonicích

Slavonice /FOTO/ – V rámci oslav 750 let Slavonic dostal Deník, a tím i jeho čtenáři, jedinečnou příležitost nahlédnout do dvou míst ve městě, která nejsou veřejnosti běžně přístupná.

Kulturní most Fratres - Slavonice se překlene o víkendu

Slavonice, Fratres – Víkend bude patřit ve Slavonicích přeshraniční spolupráci se sousední rakouskou obcí Fratres.

Hrad ovládnou tance, renesance a folkaři

Landštejn - Staré tance, renesanční hudbu i folk nabídne o víkendu hrad Landštejn na Jindřichohradecku.

I. Hanušová zapomenuté řemeslo ukazuje i dalším

Nová Bystřice – Když se lidé tehdy sešli u přástek, seděli a povídali si, nemuselo to být vůbec špatné.

Lanový park láká nejen turisty, ale i rodiny s dětmi

Landštejn – V letních měsících vyhledávají především rodiny s dětmi, dětské tábory a cyklisté lokalitu České Kanady. Nedávno k nabídce zábavy přibyl i Lanový park Landštejn.

Motorkáři vyrazili na lesní cesty až v neděli

Český Rudolec, Lipnice – Projížďka motocyklových veteránů spojená se soutěží po lesních cestách v Lipnici, místní části Českého Rudolce, kterou odtajnil Deník v pátek, se kvůli vytrvalým dešťům nakonec uskutečnila místo v sobotu až v neděli.

Koncert ve Stoječíně se mimořádně vydařil

Český Rudolec, Stoječín/FOTO/ – V sobotu večer se uskutečnil tradiční prázdninový koncert v kapli sv. Lamberta ve Stoječíně.

Mařížský park by měl být místem setkávání

Maříž – Aktivistka Martina Havlíčková bojuje za obnovu Mařížského parku. Jak se k této činnosti dostala?

Sbor Viva la Bella koncertoval v Kanadě

Slavonice – Před několika dny se vrátil jednatřiceti členný slavonický sbor Viva la Bella z Kanady, kde účinkoval ve městě Powell River na mezinárodním festivalu pěveckých sborů Kathaumixw.

Řopíky předválečné i socialistické uvidíte o víkendu

Slavonice – Letní měsíce zvou nejen k návštěvám koupališť, ale i k cestování. Někdo se vydává do zahraničí, jiný brázdí českou kotlinu. Výpravy za poznáním či dobrodružstvím mohou mít různou podobu a ráz.

Žampová: Úspěchy přicházejí postupně

Slavonice – V čele Slavonické renesanční, obecně prospěšné společnosti stojí ředitelka Olga Žampová od jejího zrodu.

Biatlonisté získali sedm medailí

Jablonec nad Nisou – Druhé kolo Českého poháru žactva, dorostu i dospělých v letním biatlonu přineslo další úspěchy závodníkům ze Starého Města pod Landštejnem.

Slavoničtí pěvci se vrátili ze zámoří

Slavonice - Třicítka slavonických dětí a tříčlenný doprovod pěveckého souboru Viva la bella je již od úterka doma.

Při bouřce se voda dostala do domů

Dačicko – Zatímco Jindřichohradecku se čtvrteční večerní bouřka většinou vyhnula nebo se v krátké chvíli přehnala bez následků, na Dačicku déšť lidem přidělal vrásky na čele.

Nové sochy na Graselových stezkách

Slavonice - V týdnu od 2. do 11. července vznikaly v umělecké dílně ve Slavonicích objekty pro Graselovy stezky.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT