Marcela Adamová sice není z Budějovicka, ale s manželem původně pochází z Třeboně a také své dvě první děti rodila v porodnici v Českých Budějovicích. „Takže k ní mám vztah, a proto jsem tady chtěla být i potřetí,“ vysvětlila hned na úvod.

Kromě toho, že je Monika prvním narozeným miminkem, zaznamenala rodina Marcely Adamové ještě další poprvé. Prvně si s manželem nechali prozradit, jaké bude pohlaví dítěte, a hrdý otec byl také poprvé u porodu.

„U prvních dvou porodů to bylo překvapení, tentokrát to manžel nevydržel a nechali jsme si pohlaví říct. Doma už se na naši Moničku těší její dvě sestřičky, první se jmenuje Evička, je jí šest a půl roku a chodí do první třídy, druhá je Adélka, které je rok a půl,“ líčila Marcela Adamová.

Ani na třetí pokus se tedy nepovedl chlapec, ale maminka se smíchem pokračovala, že to určitě neznamená, že se brzy bude chystat čtvrtý pokus. „Žijeme sice na velikém statku, který opravujeme, a dětí by se tam vešlo hodně, ale myslím si, že pokračovat už nebudeme,“ ujistila.
Příchod nového roku už Marcela Adamová neslavila. Dorazila v neděli do nemocnice ve čtyři ráno. „Oslavy byly minimální. Manžel je muzikant a hrál na silvestra s kapelou až do rána, takže jsem si zavolala záchranku. Muž nakonec stihl dorazit po hraní do nemocnice na porod včas,“ popsala.

Nejjednodušší porod prý byl ten druhý, poslední byl o něco složitější, ale nakonec ho Marcela s Monikou zvládly dobře. „Monička byla zároveň při porodu největší z dětí (vážila 3,28 kilogramu – pozn. red.),“ doplnila. Zajímavostí je, že jméno rodiče vybrali až na poslední chvíli. Sice ho dlouho plánovali, ale nemohli se domluvit. Takovou situaci zažili i při druhém těhotenství. „Ve hře byla ještě Klárka a staročeské jméno Františka, nakonec zvítězila Monika,“ nastínila Adamová s tím, že tatínek u porodu neomdlel, ale má zážitek na celý život.