Předplatit Deník
Přihlásit

O Deníku

Roman Martínek

reportér

archiv R. Martínka

Redaktorem jsem se stal v roce 2002, když jsem zareagoval na inzerát, že v Jihlavě shánějí novou posilu. Vzpomínám si na tehdejšího šéfredaktora, který mne nechal pěkně dlouho čekat. Na smluvenou schůzku přišel asi o hodinu a půl později. Když mne viděl sedět na židli před jeho kanceláří, divil se, že jsem to vydržel. Už si ani nevzpomínám jestli se za zpoždění omluvil. Trpělivosti jsem se naučil na cestách stopem po Evropě a možná i díky ní jsem se stal novinářem.

archiv R. Martínka

Když jsem seděl první den v redakci (pondělí 3. září 2002), vůbec jsem netušil o čem budu psát a kde seberu všechny potřebné informace. Když se mne šéfredaktor na ranní poradě zeptal jaké mám téma, po chvilce přemýšlení jsem se zmínil o tom, že v naší obci o víkendu někdo vykradl kancelář na obecním úřadu. Odnesl si trezor, počítače a další věci. Já byl ten, kdo to starostce oznámil, protože jsme si všiml vylomených dveří. Kriminální téma bylo na světě a tato problematika mi zůstala dodnes.

archiv R. Martínka

Specializuji se kriminální a jiné kauzy, sleduji všechna důležitá hlavní líčení na soudech po celé Vysočině i mimo ni. Podrobně jsem referoval i o dvou doživotních rozsudcích. Šlo o heparinového vraha Petra Zelenku, zdravotního bratra z havlíčkobrodské nemocnice, který pacientům na ARO podával nadměrné dávky heparinu, po nichž většina z nich vykrvácela a zemřela. Druhým byl pedofil Antonín Novák, který v Havlíčkově Brodě odvedl z parku devítiletého chlapce a na ubytovně ho brutálně znásilnil. Po té ho odvedl za město a zavraždil. Vzpomínám si na soudce, který případ řešil - bylo na něm vidět, že nic horšího nikdy nesoudil. V jednu chvíli se mu udělal tak zle, že musel jednání přerušit. Tehdy mi došlo, že i soudce je jenom člověk.

Zajímají mne média všeho druhu. Už nějakou dobu například sbírám první a poslední čísla nejrůznějších novin a časopisů. Je zajímavé sledovat, jak se tento trh stále rychleji proměňuje. Často se mluví o tom, že noviny jak je známe dnes, prostě jednou skončí a všechno bude na internetu, v mobilech, hodinkách a co já vím v čem ještě. Já si to nemyslím. Patřím k těm, kteří si rádi u kávy otevřou čerstvé vydání novin a vychutnají si vůni tiskařské barvy. I proto si myslím, že noviny nezaniknou. Možná některé ano, ale jiné už se třeba teď připravují…

Relaxuji u dobrého jídla, knihy, časopisu či při poslechu mého oblíbeného vinylu či audiokazety. Odpočinu si i za volantem auta. Tělo nejraději protáhnu při fotbálku, tenise či šipkách.

< Předchozí
1 z 5
Další >

Nejnovější články redaktora:

Napište zprávu redakci:

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas se Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

Seznamte se s šéfredaktory Deníků Vysočiny:

Prozkoumejte jiný region ČR: