Na místě zasahovaly všechny složky záchranného systému, kromě tří sanitek z Třeboně a Českých Budějovic také policisté a hasiči. Řidiče bylo nutné z vraku vyprostit.

"Zůstal po nárazu ve voze zaklíněn a po celou dobu byl při vědomí a se záchranáři komunikoval. Utrpěl středně těžká poranění horní a dolní končetiny. Záchranáři jej zajistili žilním vstupem a nitrožilně podanými léky, imobilizovali jej krčním límcem a vakuovou matrací a následně transportovali do českobudějovické nemocnice," popsala mluvčí záchranky Zuzana Fajtlová.

Jak doplnila, spolujezdec podle prvotních vyšetření utrpěl poranění horní končetiny a po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče byl převezen do jindřichohradecké nemocnice.

Podle dosavadních informací od policie osmnáctiletý řidič osobního automobilu Peugeot nepřizpůsobil rychlost jízdy zejména povětrnostním podmínkám, stavu a povaze vozovky a na mokré vozovce dostal smyk. „S vozidlem poté vyjel vpravo mimo komunikaci, kde narazil do vzrostlého stromu. Řidič byl po vyproštění převezen s těžkým zraněním do nemocnice v Českých Budějovicích. Ve vozidle s ním cestoval stejně starý spolujezdec, který při nehodě utrpěl lehká zranění. Na vozidle vznikla škoda ve výši 60 tisíc korun," upřesnila policejní mluvčí Věra Mžiková.

„Při jízdě v nepříznivém počasí (déšť, mlha, sníh, náledí) jezděte pomaleji. Dbejte zvýšené opatrnosti především při zatáčení a brzdění. Myslete na to, že v zimním období se automobil na vozovce chová úplně jinak než je tomu v létě na suché vozovce," vzkazuje všem, kdo sedají za volant.