Jak již Deník informoval, ve čtvrtek zhruba v 5.10 hodin přijala policie oznámení o tom, že se v rybníce nachází auto převrácené na střechu. Policejní mluvčí v pátek zveřejnila další podrobnosti vyplývající z dosavadního šetření. "Řidič osobního automobilu Ford Focus jedoucí po silnici ve směru od Políkna na Vydří pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost jízdy zejména svým schopnostem a po projetí mírné levotočivé zatáčky vjel na rovný úsek vozovky na hrázi Fantišova rybníku, kde se s vozidlem dostal do přetáčivého smyku. Předním obrysem auto narazilo do zábradlí na výpusti rybníku. Ve smyku vůz pokračoval dále pod hráz, kde se převrátil na střechu a takto zůstal pod hladinou, bohužel i s mladým řidičem," popsala Hana Millerová.

Auto vytáhli z vody až ráno hasiči. Řidič byl po vyproštění z vozidla předán do péče zdravotníků a následně převezen do nemocnice v Jindřichově Hradci, kde pokračovala jeho resuscitace, která však byla neúspěšná. Mladý muž svůj boj o život v dopoledních hodinách prohrál.

"Dosavadním provedeným šetřením dopravních policistů na místě samém bylo zjištěno, že řidič nebyl za jízdy řádně připoután bezpečnostním pásem. Na vozidle Ford Focus byly namontovány na všech čtyřech kolech pneumatiky se zimním vzorkem, avšak vzorek všech pneu byl sjetý pod stanovenou mez," doplnila Hana Millerová s tím, šetření pokračuje. Na jihu Čech je to letos již 56. oběť dopravních nehod.