Otřesená matka se obrátila na policii, která žádá veřejnost o spolupráci v pátrání po neznámém pirátovi.

Vše se odehrálo v pondělí v 15.30 hodin, kdy šla žena se synem, který jel na odstrkovadle, domů ze školky. Od Nové Bystřice jim dala přednost červená Škoda Felicia.

„Protože daleko široko žádné auto v té chvíli nebylo, poslala jsem syna, aby rychle přejel silnici. Vtom se od Bystřice přiřítilo další auto, předjelo tu felicii, co nám dávala přednost, a opravdu jen o centimetry minulo syna a ujíždělo dál. Bylo štěstí, že jsem na něho křikla, aby zastavil, a on mě okamžitě poslechl. Pořád to mám před očima jako srážku, protože od té ho dělil snad zlomek vteřiny. Opravdu to bylo těsné,“ popsala Deníku ve středu nebezpečnou situaci mladá žena. Doplnila, že se jí tohle stalo poprvé, že se vždycky pečlivě rozhlíží.

„Ještě bych dokázala pochopit, kdyby ten přechod nebyl vidět, ale tady je i značka, to první auto jelo pomalu a zastavilo,“ dodala s tím, že nebezpečný moment viděla i černovlasá žena s brýlemi, která přecházela z druhé strany, a pak také lidé z obchodu se sanitním zbožím.

Policie proto vyzývá ke spolupráci občany v pátrání po vozidle buď značky Kia, nebo Hyundai cihlově červené metalízy, jejíž registrační značka začíná 2C0.

Na silniční piráty je zřejmě každý osvětový materiál krátký. Ani úderné a mnohdy i drastické záběry z televizních spotů Nemyslíš, zaplatíš není nic platný. Ne vždy to ale odnese viník nehody. A v pondělí na přechodu pro chodce se mohlo stát obětí bezohledného frajera, který se přece nebude zahazovat čekáním za nějakou felicií, malé dítě. O situacích, kdy z jedné strany řidič dává chodcům přednost a z druhé přijede auto a neštěstí je hned, se toho namluvilo již mnoho od chvíle, kdy silniční zákon přednost na zebře pro chodce upravil. Toto nebezpečí je dnes už mezi většinou lidí vžité, ale s naprosto arogantním a nenormálním řidičem, který prostě předjede auto dávající přednost, asi hned tak nikdo nepočítá. Někdy je takové chování skutečně v rovině drzosti a neomalenosti nejhrubšího zrna. Již několikrát jsem byla svědkem toho, jak řidiči přijíždějící do Hradce od Prahy naprosto v klidu vjedou do protisměru, protože šofér před nimi dává přednost chodcům. Uprostřed silnice ostrůvek, který má být pro pěšáky bezpečným útočištěm při přecházení hlavního a frekventovaného tahu. Ale jak vidno, dostat se v bezpečí na ostrov nestačí. Nikdo, ani otřesená matka malého chlapce, si nedělá iluzi, že by byl pirát dopaden a o jeho potrestání nemluvě. Ale nemělo by platit: Nemyslíš, zaplatí nevinný člověk.

Zachytili jste na silnici podobnou událost? Ohrožoval vás agresivní řidič a máte na to i důkaz? Pošlete nám svoji zkušenost na e–mail: lenka.novotna@denik.cz