V neděli kolem půl osmé večer se stala vážná dopravní nehoda na silnici I. třídyasi jeden kilometr zaStarou Hlínou, kde se srazily tři osobní automobily.

"Řidičauta značky BMWod Jindřichova Hradce směrem na Třeboň. V levotočivé zatáčce zhruba jeden kilometr za Starou Hlínou řidič nevěnoval dostatečnou pozornost řízení, nesledoval silnici a vjel do protisměru, kde se střetl s protijedoucím Renaultem Traffic. Řidič Renaultu na vzniklou situaci již nedokázal zareagovat a vozidla se čelně srazila. Do Renaultu navíc narazilo Subaru Legacy, které jelo za ním," uvedla tisková mluvčí hradecké policie Hana Millerová.

Tři zaklíněné osoby vyprošťovali profesionální hasiči z J. Hradce a Třeboně, na místě zasahovalä i jednotka dobrovolných hasičů ze Suchdola nad Lužnicí. Celkem při nehodě zemřela jedna žena, byla čtyři těžká zranění a jedno lehké. Poranění byli buď letecky, nebo vozidlem RLP, převezeni do nemocnic v Jindřichově Hradci a Českých Budějovicích. Nikdo z účastníků neměl v krvi alkohol.

„Jedná se o další zcela zbytečnou smrt člověka. Tato vážná nehoda je velice alarmující,“ uvedla tisková mluvčí hradecké policie Hana Millerová.

Škody na autech: BMW - 900 000 korun, Renault Traffic - 150 000 korun, Subaru Legacy - 70 000 korun.