Jak komentoval vedoucí jindřichohradecké služby dopravní policie Karel Kotil, víkend nebyl „naštěstí" tak dramatický, i když se v neděli prudce kvůli počasí změnily podmínky na silnicích.

„Měli jsme však dvě nehody s alkoholem, a to i navzdory kontrolám zaměřeným právě na požívání alkoholu před jízdou," uvedl Karel Kotil.

Doplnil, že včera ráno měli hlášení z nemocnice o nehodě cyklistky, která měla 1,9 promile.

Nádech alkoholu měla podle policisty i nehoda v neděli v půl druhé ráno mezi Kamenicí nad Lipou a Jarošovem nad Nežárkou, kdy v důsledku nepřiměřené rychlosti dostalo auto smyk a vjelo do náletových dřevin.

„U řidiče bylo naměřeno přes jednu promile. A v Českých Velenicích po drobné nehodě řidička nadýchala přes 1,5 promile," naznačil dopravní policista.

U Strmilova ve směru na Bořetín řidič vozu začal prudce brzdit, auto šlo do smyku a bokem narazilo do stromu. Spolujezdec utrpěl zranění.

Nerespektování dopravního omezení, respektive zákazu vjezdu v Kardašově Řečici, kde se konala tradiční pouť, mělo podle Karla Kotila na svědomí další zranění, a to mladistvého chodce. Tomu řidič při projíždění davem přejel nohu.