"Na místě jsou i další zranění, zasahují tu záchranáři," uvedl policejní mluvčí Milan Bajcura. V nehodě podle něj figurovalo jak osobní a nákladní auto, tak i dodávka. "Silnice bude na několik hodin uzavřena, dopravu odkláníme od Vranína směrem na Slavošovice a Domanín," upřesňuje.

Podle další informace policejního mluvčího Milana Bajcury mohl být příčinou nehody defekt pneumatiky.

Operační středisko záchranné služby podle mluvčí Zuzany Fajtlové vyslalo na místo dvě třeboňské posádky, další posádku z Českých Budějovic a také vrtulník.

"Na místě jsme ošetřili celkem šest zraněných osob. Tři osoby utrpěly lehčí poranění, jedna žena středně těžké zranění hlavy. Všichni čtyři byli po zajištění stavu převezeni do českobudějovické nemocnice. Bohužel si nehoda vyžádala dva lidské životy. Osoby utrpěly mnohočetná zranění neslučitelná se životem a zemřely ještě před příjezdem záchranářů, kteří už jim neměli jak pomoci," popsala Zuzana Fajtlová.

Informaci nehodě hasiči obdrželi na tísňovou linku v 13.27 hodin. Zasahovaly profesionální jednotky ze stanic Třeboň a České Budějovice.  Hasiči podle krajské mluvčí Venduly Matějů zajistili místo nehody, provedli protipožární opatření a pomohli se zraněnými osobami do sanitek záchranné služby. "Po ukončení šetření a dokumentování Policie ČR hasiči zahájili vyproštění mrtvých těl. Zásah hasiči ukončili před 16. hodinou s tím, že budou povoláni na závěrečný úklid vozovky," doplnila Vendula Matějů.

Zase karambol na obchvatu Dolní Lhoty

Velmi vážná nehoda komplikovala také dopravu i na zbrusu novém obchvatu Dolní Lhoty nedaleko Stráže nad Nežárkou. Krátce po 13. hodině se tu střetlo osobní auto s dodávkou. "Jsou tu těžce zranění, na místo letěl vrtulník," shrnul Milan Bajcura s tím, že v tomto případě je na vině nedání přednosti v jízdě.

Foto najdete v galerii:

Podle informací z místa nehody auto jedoucí od Příbraze nedalo přednost vozidlu na hlavní a po nárazu se celé přetočilo.

Nehoda na obchvatu byla podle Venduly Majějů ohlášena prostřednictvím systému eCall jako nehoda s nutností vyproštění zraněných osob. "Než hasiči k nehodě přijeli, dostali přes operační středisko informaci, že k nehodě vzlétnul také vrtulník. Průzkum na místě nehody potvrdil původní informaci, a to že se jedná o střet dvou osobních aut. Vyproštění však nebylo potřeba. Osádka jednoho z vozů nebyla zraněna vůbec, ve druhém byly zraněny dvě ženy. Žádná z nich nemusela být z havarovaného auta vyprošťována. Hasiči zajistili místo nehody včetně uzavření silnice pro přistání vrtulníku, zkontrolovali únik provozních kapalin a provedli protipožární opatření. Zraněné ženy byly do nemocnice nakonec odvezeny sanitkami, vrtulník odletěl prázdný k další ohlášené nehodě. Zásah u Dolní Lhoty ukončila třeboňská jednotka, aby přejela k dalšímu zásahu u Vranína. Jindřichohradecká jednotka zásah u Dolní Lhoty ukončila závěrečným průzkumem krátce před 14. hodinou, kdy si nehodu převzala k šetření Policie ČR," přiblížila Vendula Matějů.

Jedná se o stejné místo, kde se stala nehoda hned po otevření obchvatu. V reakci na první nehodu zde byly přidány značky upozorňující na změnu přednosti v jízdě.

Nově otevřeném obchvatu Dolní Lhoty se v pátek 30. června ráno  srazilo osobní auto s autobusem.
VIDEO: Na nově otevřeném obchvatu Dolní Lhoty se srazilo osobní auto s autobusem