Zatím se neví, co se na silnici E55 přesně odehrálo a hlavně proč.

Na rovném úseku mezi Netřebicemi a kaplickým nádražím čelně narazilo do kamionu osobní auto. V něm jel směrem ke kaplickému nádraží řidič se dvěma dětmi. Šofér kamionu, pravděpodobně polské národnosti, se snažil protijedoucímu autu uhnout, proto vjel do středu vozovky.

Střetu se mu však zabránit nepodařilo. Jemu se nic nestalo, ale cestující v autě dopadli dost tragicky.

Kapličtí profesionální hasiči ze zdemolovaného auta vystřihávali a vyprošťovali řidiče v bezvědomí a dívku uvězněnou vedle něho na místě spolujezdce. Oba byli těžce zranění.

„Oba, zejména asi tak třináctileté děvče, měli četné zlomeniny horních i dolních končetin, možná i pánve,“ líčil na místě zasahující hasič Petr Zifčák. „Muž se v péči zdravotníků začal probírat, helikoptéra ho transportovala do nemocnice. Asi desetiletý chlapec na zadním sedadle byl v pořádku, jenom byl pohmožděný od popruhu sedačky a pochopitelně v šoku.“

Nicméně podle středečního vyjádření policie utrpěly vážné zranění obě děti.

Nehoda zablokovala silnici E 55 na několik hodin. Z obou směrů stály a čekaly kolony nákladních aut, převážně kamionů. Po vyproštění raněných a šetření policie se čekalo ještě na znalce, navíc havarovaný kamion, plně naložený papírovými kartony, byl nepojízdný, takže bylo třeba vyřešit, co s ním. Zda se bude rozebírat na části nebo bude potřeba povolat těžkou vyprošťovací techniku.