Scénu, které se všichni už léta smějeme při každé repríze filmu Vesničko má středisková, zažil na vlastní kůži mladý muž u Políkna na Jindřichohradecku. Když se v pondělí 14. srpna večer pohyboval v makovém poli, přejel ho kombajn.

Mladý muž měl obrovské štěstí, se střetu s kombajnem si odnesl jen pár šrámů a zničené tričko.Mladý muž měl obrovské štěstí, ze střetu s kombajnem si odnesl jen pár šrámů a zničené tričko.Zdroj: Policie ČR„Kombajnista ho zahlédl na poslední chvíli a protože pak nikoho nemohl najít a nebyl si jistý, zda někoho nepřejel, oznámil nehodu dvě minuty po 19. hodině na policii. Mladíkovi se ale prakticky nic nestalo a z místa střetu odešel. To ovšem zjistili až policisté, kteří mladého muže dohledali. Řidiči kombajnu se omlouval, že nebyl vidět," líčí policejní mluvčí Věra Mžiková případ, který na Jindřichohradecku nepamatují. Co dotyčný v makovém poli dělal, se podle ní můžeme jen domýšlet.

Policie. Ilustrační snímek
V pískovně v Tušti utonul muž, nejspíš byl pod vlivem alkoholu

Nehoda, která mohla skončit velkým průšvihem, má naštěstí úsměvnou bilanci - roztržené tričko a pár drobných šrámů. „Ani nežádal ošetření," dodává Věra Mžiková na adresu mladíka, který zanedlouho se svými jedenatřicátými narozeninami bude mít důvod slavit i to, že se podruhé narodil. „To je fakt, s kombajnem se asi nikdo potkat nechce," uzavírá neuvěřitelný případ mluvčí.