Podle policejních informací k nehodě došlo krátce po středeční 16. hodině.

Řidič dodávky Volkswagen Transporter jel ve směru z Děbolína na Jindřichův Hradec. "Ze zatím nezjištěných důvodů vjel do protisměru. Proti němu jela dvě vozidla značky Dacia. První z řidičů stačil zareagovat a uhnul mimo vozovku. Druhý už uhnout nestihl a došlo k čelnímu střetu," popsal krajský mluvčí policie Milan Bajcura. Jeden z řidičů při nehodě zemřel.

Po nárazu do stromu zemřel v sobotu 22. května ráno nedaleko Lipové u Volfířova na Jindřichohradecku řidič narozený v roce 1998.
Mladý řidič nepřežil náraz do stromu u Lipové

K nehodě byly vyslány 2 posádky rychlé zdravotnické pomoci a další posádka s lékařem. Na místo byl také vyslán vrtulník letecké záchranné služby.

"Záchranáři poskytli všem zraněným přednemocniční neodkladnou péči. Dva z nich, mladý muž a muž ve středním věku, byli s lehkými až středně těžkými zraněními hrudníku a končetin transportováni na Urgentní příjem jindřichohradecké nemocnice. Další zraněný muž mladšího věku byl transportován s podezřením na středně těžká poranění hrudníku do traumacentra nemocnice v Českých Budějovicích, stejně jako čtvrtý zraněný, muž středního věku, který musel být transportován letecky s těžkými zraněními v oblasti končetin, hrudníku a břicha. Bohužel jeden z účastníků nehody (mladý muž) střet nepřežil a svým zraněním neslučitelných se životem podlehl na místě ještě před příjezdem záchranářů," popsala Zuzana Fajtlová, tisková mluvčí jihočeské záchranné služby.

Místo bylo pro řidiče neprůjezdné zhruba do středečních 20 hodin. Osobní a menší auta byla odkloněná směrem na Pluhův Žďár, nákladní auta po této objížďce ale neprojela a ve směru od Prahy se utvořila kolona kamionů. Před zprovozněním alespoň jednoho jízdního pruhu musela kolona kvůli vyšetřování nehody několik desítek metrů couvat. 

"Za posledních jedenáct dnů se na Jindřichohradecku jedná o třetí tragickou dopravní nehodu," připomněl Milan Bajcura.