Na silnicích v kraji se od minulého pondělí do neděle stalo 92 kolizí, třináct zavinili řidiči pod vlivem alkoholu. Celkové škody přesahují sedm milionů korun. Nejvíce případů řešili policisté na Budějovicku (28) a na Písecku.  Krajská policejní mluvčí Štěpánka Uhlířová poznamenala, že nejvážnější nehoda
se stala ve středu po půlnoci na silnici mezi Majdalenou 
a Suchdolem nad Lužnicí. Ta si vyžádala život 43letého řidiče fordu.

„Jel velmi rychle a skončil mimo komunikaci. Narazil 
do stromu, který spadl na silnici. Auto bylo naprosto zdemolované. Řidič neměl šanci přežít, náraz ho katapultoval mimo vozidlo," popsala policejní mluvčí a dodala, že v letošním roce  se jedná už o 33. oběť na jihočeských silnicích. Jednalo se již o 33. oběť smrtelných nehod na jihu Čech.

Další vážná  nehoda se stala v pátek na Písecku. I zde byla zřejmou příčinou nepřiměřená rychlost. Dva muži v Alfě Romeo se řítili Bernarticemi a přímo na náměstí vyjeli v zatáčce mimo silnici a nabourali do stromu. Přestože utrpěli těžké zranění a skončili v budějovické nemocnici, měli štěstí v neštěstí. Policisté zjistili, že ani jeden z nich nebyl
připoutaný bezpečnostním pásem. Měli obrovské štěstí, že tak silný náraz vůbec přežili," upozornila Štěpánka Uhlířová.  Pátek třináctého byl smolný rovněž pro ženu ve vozidle daewoo u Jarošova nad Nežárkou, která nejspíše jela podle pravidel, ale bohužel potkala řidiče v citroënu, který se náhle ocitl v protisměru. Podle policie to bylo kvůli nedostatečnému sledování situace a nevěnování se řízení.

„Žena neměla šanci srážce zabránit. Došlo ke střetu. Žena utrpěla těžká zranění. Pravděpodobný viník utrpěl zranění lehká. Policisté muže podezřívají z trestného činu těžké ublížení na zdraví z nedbalosti," doplnila mluvčí Uhlířová.

Statistika z minulého týdne je srovnatelná se stejným obdobím loňského roku, kdy 
se stalo 105 nehod. I tehdy zemřel jeden člověk, další čtyři lidé utrpěli těžké a 39 lehké zranění. Opilých řidičů ale bylo méně, šest. „Neriskujte, že kvůli vaší nezodpovědnosti zemře někdo jiný. Raději nechte auta doma," vzkazuje jim Štěpánka Uhlířová.