Mluvčí policistů Věra Mžiková přiblížila: "K dopravní nehodě došlo začátkem října. Třicetiletá řidička auta Mercedes Benz Vito nerespektovala vodorovné dopravní značení – podélnou čáru souvislou, kterou je zakázáno přejíždět nebo ji nákladem přesahovat. Dále nedbala svých povinností dávat znamení o změně směru jízdy a dbát při odbočování vlevo zvýšené opatrnosti, rovněž neohrozit řidiče jedoucí za ní."

Při jízdě po hlavní silnici I. třídy číslo 34 ve směru od Otína na Horní Žďár začala řidička odbočovat vlevo ke kruhovému objezdu u prodejny Mountfield.

"Odbočovala ve chvíli, kdy se ji chystal předjet řidič motocyklu Kawasaki. Ten v té chvíli předjížděl dvě vozidla jedoucí za ní a stejně jako ona nerespektoval vodorovné dopravní značení. Následkem toho došlo ke střetu, při kterém motocyklista narazil do levé přední části vozidla a způsobil si těžká zranění, která si vyžádala následnou hospitalizaci v nemocnici a pracovní neschopnost, která trvá do současné doby," popsala mluvčí policistů.

Řidička si začátkem tohoto týdne převzala usnesení o zahájení trestního stíhání pro přečin těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti, za který ji soud může poslat do vězení až na čtyři léta.