Marně si lámou hlavu nad jeho sebevraždou.

„Ztratil se nám minulý týden v úterý, ve čtvrtek ho našli oběšeného,“ líčí jeden z jeho přátel Petr Novák. Na otázku, proč se tak stalo, marně hledá odpověď.

„Jel na kriminálku do Písku, kam byl předvolán, a cestou zpět se oběsil. Nebyl ale žádný kriminálník, byl vyrovnaný, v pohodě,“ snaží se Novák najít stopu, která by vysvětlila kamarádovu smrt.

Podle mluvčí písecké policie Kamily Ingrišové zdejší policisté Kůrku předvolali, aby podal vysvětlení k přestupku, který oznámil jeden z občanů. „Po provedení tohoto běžného úkonu řízení z oddělení odešel. Projednávaný přestupek neměl žádnou souvislost s tím, že jde o motorkáře,“ odmítá Ingrišová možnou souvislost.

O den později pak na policii Kůrkův příbuzný oznámil, že jej pohřešuje. Okamžitě se rozjelo pátrání, do kterého se zapojili policisté, kriminalisté i vrtulník.

„Následujícího dne byl pohřešovaný nalezen osádkou vrtulníku u autokempu Velký Vír oběšený bez známek života. Přivolaný lékař konstatoval smrt bez cizího zavinění na následky udušení a nařídil zdravotní pitvu, dopis na rozloučenou nalezen nebyl,“ konstatuje Ingrišová s tím, že ani policisté zatím neznají důvody Kůrkova činu.

„Řezňo, ať Ti tam je líp, když už ses tak rozhod´,“ vzkazuje zesnulému na diskusním fóru klubových stránek, jež jsou nyní plné soustrastných vzkazů z celé republiky i ze zahraničí, Kaťan. Motorkáři plánují i účast na dnešním pohřbu v Blatné (od 13.30) Jednomu ze svých členů vzdají hold společnou jízdou, která startuje v 10 hodin z klubového sídla na budějovickém Sokolském ostrově a přes Vodňany a Písek míří do Blatné.

(hst, map, apa, pš)