Jak informoval policejní mluvčí Jiří Matzner, nehoda se stala kolem 16. hodiny. "Devatenáctiletý parašutista vyskočil z letadla. Skákal na přesnost dopadu na letišti v Jindřichově Hradci. Asi sto metrů nad zemí se mu otevřel ještě záložní padák. Oba padáky se do sebe vzájemně zamotaly a spadl na zem z výšky zhruba patnáct metrů," popsal Jiří Matzner.

Muž byl letecky transportován do českobudějovické nemocnice. 

Navzdory prvotním informacím o rozsáhlém zranění sportovce jsou následně dle nedělního vyjádření předsedy paraodboru jindřichohradeckého Aeroklubu Jiřího Dvořáka další zprávy povzbuzující. „Již v sobotu jsme dostali informace, že zranění nejsou až tak vážná a pravděpodobně nebude nutná ani operace a mělo by se to obejít bez větších následků," zmínil Jiří Dvořák. Doplnil, že sportovec ještě před dopadem tělo zpevnil a náraz tak eliminoval.

Parašutista měl u sebe přístroj, který neustále kontroluje tlak a rychlost pádu. „Ve čtyřčlenné skupině se snažil udělat rozestupy do takzvaného žebříku, aby měl každý z nich čas bezpečně přistát. Bohužel, zrovna ve výšce zhruba 300 až 400 metrů zřejmě klesal rychleji, než měl a následně se mu aktivoval záložní padák. Ze začátku to vypadalo, že se na tom dá přistát, ale ve výšce asi patnáct metrů se dostaly oba padáky do sestavy takzvané sekery a parašutista byl mezi nimi, což způsobí rychlost blížící se k volnému pádu. V tomto okamžiku by s tím ani ten nejzkušenější parašutista už nic neudělal," míní Jiří Dvořák. 

Jedna z organizátorek mistrovství a soutěžící Vladimíra Havlová z pořádajícího hradeckého Aeroklubu říká, že situace, kdy se otevře ještě záložní druhý padák, je velice nebezpečná zvláště v menší výšce. "Pak se to dá velice težko řídit, padáky se najednou dostaly od sebe a parašutista spadl z výšky asi patnácti metrů," uvedla. 

Jak sdělil předseda místního Aeroklubu Aleš Ferra, závod se na nezbytně nutnou dobu přerušil a poté pokračoval. 

Šetření nehody pokračuje.