Jen na Jindřichohradecku ve středu policisté zaevidovali dvě takové nehody.

Podle jednatele okresního mysliveckého spolku Pavla Průši bude z tohoto pohledu ještě čtrnáct dní kritický úsek mezi Děbolínem a Kardašovou Řečicí. „Vrcholí dančí říje a jsou zde dvě farmy."

„Nedávno mi narazila do předního kola a chvíli trvalo, než jsem to vyrovnal. Naštěstí nic nejelo naproti," vzpomíná Jaroslav Šabík z Hradce.

Jednou z mála rad podle policejní mluvčí Hany Millerové je opravdu hodně předvídat: „Když už zvěř začíná přecházet, měla by se ztlumit světla, snížit rychlost a pomalu projíždět."

V případě střetu se  je dobré  oznámit to na policii, která na místo přivolá člena mysliveckého spolku, jenž se o zraněnou zvěř postará.

Zkušení řidiči poznamenávají, že velice často srnčí chodí ve dvojici, takže když uvidíte jeden kus přeběhnout, stejně se vyplatí zpomalit nebo zastavit a přesvědčit se, zda neběží ještě další.
Čas migrace zvěře potvrdil i hospodář Mysliveckého sdružení Břilice Zdeněk Mráz, podle kterého se například srny dávají před zimou dohromady do takzvaných tlup. Lze je potkat na polích s řepkou nebo ozimy. „Rovněž dospěla mláďata zvěře, která se začala také více pohybovat. Ubývá úkrytů a zvěř se společně přesunuje za potravou. Vyhledává i v příkopech popadaná jablka a střetů s auty může být víc," zmínil Zdeněk Mráz.

Poznamenal, že poměrně účinné jsou pachové nebo světelné ohradníky, na jejichž instalaci přispěl i Jihočeský kraj a jejichž úkolem je odradit zvěř od vstupu na silnici.